USA VEDENÁ KOALICE EVAKUUJE Z ÚDOLÍ EUFRATU ZLATO ISIS

EKONOMIKA, Světová

Členové amerických sil speciálních operací spolu s členy SDF na jihu Sýrie Zdroj: AFP

USA vedená koalice evakuovala v rámci plnění tajné dohody s teroristickou organizací ISIS z jejích posledních pozic ve středu údolí řeky Eufrat mnoho tun zlata těchto teroristů, ohlásila 16. února s odkazem na místní zdroje Syrská arabská tisková agentura (SANA).

„Americké helikoptéry evakuovaly krabice obsahující kvalitní zlato, které teroristé ISIS ukrývali v oblasti al-Dashisha východně od města al-Shaddadah,“ citovala SANA prohlašovat místní očité svědky.

Podle místních zdrojů byli někteří z velitelů ISIS, kteří tento transport zlata teroristické organizace zorganizovali, už předtím koalicí evakuováni.

Syrští pozorovatelé lidských práv (SOHR) před několika dny odhalili, že Amerikou vedená koalice od ISIS požadovala, aby jim vydala více než 40 tun zlata, které tito teroristé v průběhu čtyř let naloupili v různých oblastech Sýrie a Iráku. Některé z toho zlata bylo rovněž propašováno z Turecka.

„Tato koalice se snaží ISIS přinutit, aby se jim vzdala a oni jim mohli zabrat zlato a peníze,“ řekli tito pozorovatelé stojící za proti-Assadovskou syrskou opozicí.

Podobnou tajnou dohodu Amerikou vedená koalice s ISIS uzavřela už během bitev o Manbij, o Tabqah a o Raqqa. Ve všech těchto třech případech umožnila koalice této teroristické skupině, aby se stáhla do „bezpečných oblastí“ se svou vojenskou technikou, penězi i se svými zajatci.

Zdroj: https://southfront.org/us-led-coalition-evacuated-isis-gold-from-euphrates-valley-report/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments