USA varují EU před zákazem ruské ropy, že způsobí více škod než užitku

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, POLITIKA, Světová

Úplný zákaz dovozů ruské ropy a plynu ze strany EU by měl nezamýšlené ekonomické dopady na Spojené státy a jejich Západní spojence, řekla ve čtvrtek ve Washingtonu reportérům americká ministryně financí Janet Yellen. Ministryně financí dodala, že takový zákaz by přinesl více škod než užitku.

„Je sice třeba, aby Evropa snížila svou závislost na ruské ropě a plynu,“ řekla Yellen, „je však třeba, abychom bili při úvahách o úplném zákazu – třeba dovozů ropy – opatrní.“

Evropa je pod tlakem, aby přestala nakupovat ruskou ropu a plyn, což je čin, který by Rusko odřízl od přílivu výnosů, zároveň by to ale Evropu vyhladověl nedostatkem tolik potřebných dodávek energií.

Varování Yellen přichází výstraze od JP Morgan z tohoto týdne, která poukazovala, že úplný a okamžitý zákaz energetických dodávek z Ruska do EU by ji odřízl od více než 4 milionů barelů ruské ropy denně a vyhnal by ceny ropy na 185 dolarů za barel.

EU a Evropská komise spolu diskutují o embargu na ruskou ropu, v této skupině však ohledně této záležitosti panuje rozkol, kdy takové země jako Německo tomu kvůli své značné závislosti na energetických dodávkách z Ruska rozhodně vzdorují.

I kdyby všichni členové EU s takovým zákazem souhlasili, stejně by trvalo měsíce to koncipovat a připravit, říkali minulý týden evropští činitelé. EU už vyjednává s dalšími zeměmi dodávajícími ropu s konečným cílem získat alternativní dodavatele ropy tak, aby byli připravenější na své odstřižení od ruských dodávek ropy.

Mezitím levicoví aktivisté v ulicích Berlína…

Yellen souhlasí, že evropský zákaz energií by vyhnal ceny ropy, „a že kontra-intuitivně by to na Rusko mělo jen nepatrný negativní dopad,“ protože ač by Rusko třeba nakonec exportovalo méně ropy, tak by zase cena za každý barel vyletěla. Americká administrativa se už od loňského podzimu potýká s vysokými cenami plynu, které jsou důsledkem vysokých cen ropy.

Náhledový obrázek: AP image: Ministryně financí Janet Yellen, vlevo, si potřásá rukou s ministerským předsedou Ukrajiny Denysem Shmyhalem, vpravo, před svým zasedáním na ministerstvu financí ve čtvrtek ve Washingtonu. 

BY TYLER DURDEN

FRIDAY, APR 22, 2022 – 02:40 PM

Authored by Julianne Geiger via OilPrice.com,

Zdroj: https://www.zerohedge.com/energy/yellen-cautions-eu-russian-oil-ban-more-harm-good

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

[…] Yellen souhlasí, že evropský zákaz energií by vyhnal ceny ropy, „a že kontra-intuitivně by to na Rusko mělo jen nepatrný negativní dopad,“ protože ač by Rusko třeba nakonec exportovalo méně ropy, tak by zase cena za každý barel vyletěla. Americká administrativa se už od loňského podzimu potýká s vysokými cenami plynu, které jsou důsledkem vysokých cen ropy. Zdroj […]

[…] USA varují EU před zákazem ruské ropy, že způsobí více škod než užitku Tyto grafy ukazují, jak ruská invaze dusí světové přírodní zdroje […]

[…] USA varují EU před zákazem ruské ropy, že způsobí více škod než užitku Evropské sankce si vylámaly zuby, většina dovozců plynu otevřela u Gazpromu účty v rublech, říká Draghi Maďarsko neschválí šestý balíček sankcí proti Rusku, tvrdí ministr zahraničí Szijjártó Může Západ Ukrajinskou válku využít k zastavení svého úpadku a k přechodu na Nový globální monetární řád? Bretton Woods III? Čína začíná nakupovat ruské uhlí a ropu za yuany […]