USA tlačí na Německo, aby poslalo pozemní vojsko do Sýrie

Nezařazené, POLITIKA, Světová

USA žádají Německo, aby se přidalo ke společné bitvě proti teroristům Islámského státu v Sýrii, jelikož Washington hledá spojence z NATO, kteří by se s ním podělili o břímě boje proti terorismu.

„Chceme, aby pozemní vojska z Německa v této oblasti částečně nahradila naše vojáky jako součást koalice proti Islámskému státu,“ řekl německým médiím včetně novin Die Welt americký speciální reprezentant pro Sýrii James Jeffrey.

Jeffrey, který je na návštěvě Berlína kvůli rozhovorům o Sýrii, dodal, že očekává odpověď na svůj požadavek o větší příspěvek Bundeswehru během tohoto měsíce. Ohledně tohoto úkolu nenechával nikoho na pochybách, když říkal:

IS je nejlépe potlačit pomocí místních syrských sil. Je ale třeba určité mezinárodní přítomnosti, aby se poskytla letecká a logistická podpora, výcvik a technologická součinnost. Bez stability se ‚Islámský stát‘ nebo ty podobné skupiny zase vrátí. Chceme konečně zničit ISIS, chceme Spojenými národy vedený proces politické reformy Sýrie a chceme, aby se z této země úplně stáhl Írán.

Washington rovněž tlačí na větší vojenskou podporu ostatních členských států mezinárodní koalice proti Islámskému státu.

„Hledáme dobrovolníky, kteří se tu chtějí zúčastnit spolu s ostatními koaličními partnery,“ řekl Jeffrey.

Spojenec německé kancléřky Angely Merkel Johann Wadephul vyzval Berlín, aby tento požadavek zvážil.

Zástupce vedoucího parlamentní skupiny Křesťanskodemokratické unie (CDU) a Křesťanskosociální unie (CSU) řekl v neděli DPA, že takový požadavek nelze jen tak „v reflexivní reakci zavrhnout.“

„V tomto regionu je to o naší bezpečnosti a ne o bezpečnosti Ameriky,“ řekl Wadephul, který bude asi nástupcem německé ministryně obrany Ursuly von der Leyen, pokud ta odejde do Bruselu a stane se novou předsedkyní Evropské komise.

USA doufají, že Evropa pomůže, kdy tlačí na Británii, Francii a teď na Německo, které zatím do Sýrie poslalo jeden průzkumný letoun v rámci rotace a i jinou nebojovou vojenskou podporu, ale skoro nic jiného.

Donald Trump opakovaně na Berlín naléhal, aby zvýšil své vojenské výdaje, kdy minulý měsíc nazval kvůli příspěvkům do rozpočtu NATO Německo „delikventem“ a teď tlačí, aby více přispívalo ke globální bezpečnosti.

V roce 2018 utratil Washington skoro 700 miliard $ na obranu v porovnání s pouhými 280 miliardičkami $ utracenými všemi evropskými spojenci NATO dohromady.

K této zprávě přispěla AFP

ODD ANDERSEN/AFP/Getty

SIMON KENT

7 Jul 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/middle-east/2019/07/07/u-s-push-for-germany-to-send-ground-troops-to-syria/

Sdílejte přátelům

Komentujte

  Subscribe  
Upozornit na