USA slibují rozbombardovat jakékoliv dodávky íránských raket do Venezuely

Mezinárodní konflikty, NWO

Spojené státy varovaly jak Írán, tak Venezuelu, že nebudou tolerovat žádné pokusy Islámské republiky dodat Madurově vládě dalekonosné rakety.

„Vyvineme veškeré úsilí na zastavení dalekonosných raket, a jestli je nějak do Venezuely dostanou, tak budou eliminovány,“ řekl speciální zástupce pro Írán a Venezuelu v Bílém domě Elliot Abrams.

„Jakékoliv dodávky íránských zbraní destabilizují Jižní Ameriku a Karibik a jsou zvláště nebezpečné pro venezuelské sousedy v Brazílii, Kolumbii a Guayaně,“ dodal.

 „Írán oznámil svůj záměr zapojit se do obchodů se zbraněmi a Venezuela je zjevným cílem, protože tyto dva parijské režimy už spolu vztahy mají,“ tvrdil Abrams.

„Venezuela, aby dostala benzín z Íránu, tak platí zlatem, a v zemi jsou už přítomni Íránci. Venezuelská ekonomika je zkolabovaná, takže každý zlatý prut pro Írán jsou desetitisíce dolarů z potřeb jídla a léků pro Venezuelský lid.“

Ač zatím neexistují žádné důkazy, že by k tomu došlo, tak Maduro – sám dlouho už cíl USA podporovaných snah o změnu režimu – už opravdu řekl, že je přirozeně první zemi, co realizuje nákupy zbraní z Íránu. Nedávno se jasně ukázalo, že u této Islámské republiky došlo ke značnému pokroku ve schopnostech domácí výroby, které země posílila v době, kdy se ocitla izolovaná sankcemi.

Po uplynutí zbrojního embarga OSN na tuto zemi 18. října ministerstvo obrany poukazuje, že je připraveno a ochotno zbraně prodávat do „zemí zavrhovaných Spojenými státy“ – kdy v té době toto prohlášení dělalo mediální titulky. A jak zdůrazňovala další zpráva: „Konec embarga znamená, že Írán bude moci legálně kupovat a prodávat konvenční zbraně, včetně raket, helikoptér a tanků.“

Od Middle East Monitor

Široce panuje přesvědčení, že Íránu se už roky dařilo skrytě přepravovat balistické střely k jemenským šiítským rebelům Houthiům, kdy tyto zbraně změnily hru jejich schopností zasahovat do hlubin saúdského území, jak k tomu došlo při útku na závod Abqaiq-Khurais podniku Aramco, kterého se účastnily jak malé drony, tak nejspíš také tyto střely.

Potenciál umístění íránských balistických střel ve Venezuele vyvolává otázky, zda by takové pokročilé zbraně ve skutečnosti mohly dosáhnout na území USA a do míst v Karibiku. Abramsovy komentáře z počátku tohoto týdne zdůraznily, že ozbrojené síly USA s nimi nejspíš skoncují, jakmile se dostanou na venezuelskou půdu.

by Tyler Durden

Wed, 10/28/2020 – 05:45

Náhledový obrázek – Zdroj: Reuters

Konec formuláře

Zdroj: https://www.zerohedge.com/geopolitical/us-vows-blow-any-iranian-missile-shipments-venezuela

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments