USA poskytovaly azyl pro německé zločince + video zrušme CIA

Nezařazené

Americký deník The New York Times (NYT) získal dokumenty popisující, jak americká vláda po druhé světové válce poskytovala útočiště německým nacistickým zločincům.

NYT zmiňuje i desetiletí často skrytých bojů, které USA svedly s jinými státy o osud válečných zločinců. Šestisetstránková zpráva, na níž se pracovalo šest let, přináší nové důkazy o více než dvou desítkách nejznámějších případů nacistů a jejich spolupracovníků za poslední tři desetiletí. Zpráva je soupisem úspěchů i neúspěchů skupiny právníků, historiků a vyšetřovatelů zvláštního oddělení ministerstva spravedlnosti vytvořeného v roce1979 pro deportaci nacistických válečných zločinců.

Nejzajímavější je část, v níž se popisuje spojení americké Ústřední zpravodajské služby (CIA) s nacistickými emigranty. Badatelé a předchozí vládní zprávy již přiznali, že CIA používala nacisty pro poválečnou špionáž. Zpráva, kterou ministerstvo spravedlnosti čtyři roky skrývalo, však zachází mnohem dál v popisu toho, jaké úrovně spolupráce dosahovala a do jaké míry se USA stávaly komplici.

Dokument však uzavírá tím, že počet nacistů, kterým se podařilo proniknout do USA, byl téměř jistě mnohem nižší, než deset tisíc, číslo nejčastěji používané vládou.

Zpráva popisuje případ Otto Von Bolschwinga, spolupracovníka “architekta holocaustu” Adolfa Eichmanna. Von Bolschwing pomohl vytvořit původní plány “vyčištění Německa od Židů” a v roce 1954 mu pomoc poskytla CIA, pro niž začal pracovat.

zbytek článku: prvnizpravy.cz

kam dál:

Kongresman Ron Paul: musíme se zbavit CIA je to nebezpečná organizace, která ovládá armádu a ovládá obchod s drogami

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
12 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments