Ukrajinský parlament schvaluje nové zákony o čistce od ruské kultury

Cenzura a informační manipulace, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, NWO

Ukrajinský parlament schvaluje dva zákony, které omezí ruskou hudbu a knihy. Pokud prezident Volodymyr Zelenskyj tuto legislativu podepíše, bude to významný krok v kyjevské snaze o čistku proti ruské kultuře.

První zákon uvaluje tvrdé restrikce na jakékoliv autory, kteří měli po kolapsu Sovětského svazu roku 1991 ruské občanství. Zákon zakáže tisk knih ruských občanů, zakáže komerční dovoz jakýchkoliv knih vytištěných v Rusku, Bělorusku nebo na „okupovaných územích Ukrajiny“ a na dovoz jakékoliv knihy v ruštině vyžaduje speciální povolení.

V budoucnu budou knihy na Ukrajině publikovány jen v ukrajinštině a v oficiálních jazycích Evropské unie. Ruština není jedním z 24 oficiálních jazyků EU. Knihy v jiných jazycích mohou být vytištěny jen v původním jazyce nebo přeloženy do jednoho z 25 povolených jazyků.

Zákon poskytuje výjimku pro ruské autory, kteří se zřekli ruských pasů a získali ukrajinské občanství. Tyto návrhy zákonů představují poslední kroky v procesu „de-rusifikace“.

Druhý zákona zakazují hraní jakékoliv ruské hudby v médiích nebo ve veřejné dopravě. Zákon rovněž zvyšuje kvóty na ukrajinsko-jazyčnou hudbu a mluvu v televizi a v rádiu.

Jsou náznaky, že Zelenskyj tyto návrhy podepíše jako zákony. Ukrajinský ministr kultury Oleksandr Tkačenko – člen Zelenského strany Služebník lidu – tyto zákony vítá.

„Tyto zákony jsou navrženy tak, aby pomohly ukrajinským autorům podělit se o kvalitní obsah s co nejširším publikem, které po ruské invazi na fyzické úrovni nepřijímá žádná ruská tvůrčí díla,“ řekl.

Tyto zákony nejsou první snahou Kyjeva zadusit na Ukrajině ruskou kulturu. Po ukrajinském puči 2014 schválila USA podporovaná vláda řadu restrikcí na ruský jazyk. V roce 2018 byl zakázán i film, v němž byl  Zelenskyj hvězdou – Láska ve velkoměstě 2, protože byl natočen v Ruštině.

Zelenskyj jako prezident vedl kulturní válku. Zelenskyj po ruské invazi vyházel z parlamentu poslance ze stran, které byly považovány za „pro-ruské“. Rovněž znárodnil ukrajinská média, čímž získal další kontrolu nad podáváním reality na Ukrajině.

BY TYLER DURDEN

MONDAY, JUN 20, 2022 – 03:10 PM

Authored by Kyle Anzalone via AntiWar.com,

Náhledový obrázek: FP via Sopa Images/Lightrocket

Zdroj: https://www.zerohedge.com/geopolitical/ukraine-parliament-passes-new-laws-seeking-purge-russian-culture

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

[…] Ukrajinský parlament schvaluje nové zákony o čistce od ruské kultury Unipolární řád skončil, Západ zamířil k „výměně elit“, Rusko z toho vychází silnější, hlásá Putin Když tě lži doženou […]