Ukrajinská armáda začala proti separatistům používat balistické rakety, které unesou i jadernou hlavici, Rusové je sestřelili

Nezařazené

Aktualizace: Informace z Pentagonu zveřejněná CNN byla dementována Kyjevem s tím, že žádnou takovou od roku 1996 nemá. Na druhé straně jí pro Deutche Welle potvrdilo NATO.

Podle informací televizního kanálu CNN používá poslední dva dny ukrajinská armáda rakety s 454 kg bojovými hlavicemi s doletem 89 km. Jedná se o nejničivější zbraň, která byla dosud v konfliktu použita, konstatuje CNN.

29.7.2014 odpoledne ukrajinského času Ukrajinské ozbrojené síly vypálily 4 taktické střely SS-21 Točka.

Přinejmenším dvě z nich byly jasně zamířeny na Saur Mogila se záměrem otevřít únikovou cestu Ukroušům uvízlým v Kotli. Chviličku před odpálením se posílily jednotky Ruské federace u hranic v oblasti Kotle a severně od Kotle.

Žádná ze 4 střel Točka nezasáhla svůj cíl a žádná nedopadla někam, že by se poblíž něco nacházelo. Jak asi víte, tato raketa může nést taktické jaderné, chemické, biologické, klastrovou municí vybavené či vysoce výbušné hlavice o hmotnosti skoro 500 kilo.

Když ty 4 střely místo dosažení svých cílů selhaly, tak Ozbrojené síly Ruské federace okamžitě zastavily své přísuny a zaujaly pozice. 30.7.2014 se drží na těch samých pozicích.

Od doby jejich odpálení došlo ke znatelnému zpomalení bojové aktivity a mluví se o Strelkovovi, který opětovně řekl, že Novorossia je otevřená vyjednávání.

Ty 4 střely Točka byly sestřeleny nad územím kontrolovaným separatisty, ještě než tyto střely dosáhly výšky, na kterou byly naprogramovány. Sestřeleny byly z území Ruské federace. Žádné vizuální důkazy, že Ruská federace sestřeluje systém Točka, ani o systému použitém k sestřelení střel Točka, nebyly poskytnuty.

Pro Reformy.cz přeložil: Miroslav Pavlíček Zdroj: vineyardsaker.com

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
23 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments