Ukrajina přiznává, že separatističtí povstalci rozšířili svou kontrolu až k Azovskému moři

Nezařazené

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

Možná, že už zuří „zastavení palby“, to ale neříkejte „rebelům“, „separatistům“, „pro-ruským teroristům“ nebo jak se teď etničtí Rusové na východní Ukrajině nazývají, protože jen před pár hodinami se Kyjev nakonec přiznal, že to povstání, ať už s ruskou podporou nebo bez ní, už nakonec prorazilo až k Azovskému moři, což v podstatě znamená, že jedinou věcí, která brání vytvoření pevninského propojení s Rusy na Krymu, je město Mariupol, ve kterém jak Ukrajina v noci ohlásila, teď soustřeďuje těžkou výzbroj pro možná nejkritičtější bitvu celého dosavadního průběhu ukrajinské občanské války. (Poznámka překladatele: Je to sice jediné velkoměsto na cestě, ale od Mariupolu ke Krymu je skoro 200 km.)

Od AFP:

Ukrajinské úřady ve čtvrtek uznaly, že pro-ruští rebelové rozšířili svou kontrolu nad územím na východní hranici s Ruskem až k Azovskému moři.

Oznámení Národně bezpečnostní a obranné rady následuje po bleskové ofenzivě přes jihovýchodní oblast, kterou pro-ruští separatisté provedli minulý měsíc.

A jak to vypadá na mapě:

Takže spolu s tím, jak Ukrajinská armáda ztrácí strategické kontrolní body, tak mluvčí parlamentu řekl magazínu Fokus, že je zapotřebí, aby Ukrajina přeskupila a posílila armádu, a že se jí musí otevřít cesta ke členství v NATO, což je cosi, o čem dalo Rusko jasně na srozuměnou, že by to opravdu Kreml dohnalo k přestoupení všech hranic.

Mezi tím z nějakého nevysvětlitelného důvodu pokračující v šíření mýtu o „zastavení palby“ jak Moskva, tak Kyjev…

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček

Zdroj: zerohedge.com

Čtěte také:

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
12 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments