UKIP nasměrovaná k vítězství

Nezařazené

Strana nezávislosti Spojeného království (UKIP) směřuje k vítězství při získání největšího podílu voličů v květnových evropských volbách, uvádí nový průzkum. Tato strana je teď na 30 procentech s tím, že na druhém místě jsou Labouristé s 28.

Průzkum ComRes pro Independent on Sunday, který je založen na jejich číslech evropských voličů vycházejících z těch 38 procent respondentů, kteří řekli, že jsou si „absolutně jisti“, že budou hlasovat, je prvním průzkumem za dlouhou dobu, který klade otázky konkrétně o evropských volbách.

Konzervativci, kteří trvají na tom, že oni jsou tou jedinou stranou, která může nabídnout referendum o EU, se krčí na třetím místě s 21 procenty hlasů, 9 procent za UKIP. Mezi tím Liberální demokraté, jak se zdá, vypadají, že skončí na bezútěšném čtvrtém místě s pouhými osmi procenty, čímž jim hrozí, že ztratí všechna svá křesla v Europarlamentu. Ale i oni jsou o dvě procenta před Zelenými.

Tato čísla naznačují, že UKIP vychází převážně nepoškozená z tohoto těžkého týdne, během něhož bývalá poslankyně UKIP Nikki Sinclaire obvinila vůdce strany Nigela Farage ze zaměstnávání své ženy a údajné milenky za peníze daňových poplatníků.

Zdejší článek o tomto pokusu o vyrobení aféry:

Farage obviněn ze zaměstnávání manželky a ‘milenky’ na účet veřejnosti

Tyto výsledky ale neuvítá ministerský předseda, když to vypadá, že jeho strana skončí dost daleko za Labouristy na třetím místě.

Tato čísla jsou ale ještě horší pro arci-euro-filní Liberální demokraty, kteří mohou být v květnu naprosto smeteni.

Průzkum pro příští všeobecné volby vypadá ale pro Konzervativce lépe. Vedení Labouristů se smrsklo na tři procenta, tedy pokles o dvě, což Toryům dává naději na dotažení tohoto náskoku. UKIP přibylo jedno na 16 procent, zatímco Liberální demokraté zůstávají beze změny na devíti.

Plné výsledky si můžete přečíst zde.

Zdroj: breitbart.com

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
11 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments