Udělat šéfem Europarlamentu italského levičáka ‚je opovržení voliči,‘ říká Salvini

Evropská Unie, POLITIKA

Italský populistický ministr vnitra Matteo Salvini odsoudil zvolení italského levičáka Davida Sassoliho předsedou Europarlamentu jako nerespektování voličů.

Člen Demokratické strany (PD) Sassoli byl ve středu zvolen 345 hlasů předsedou parlamentu a zařekl se poslancům, že on „skoncuje s národoveckými úlety,“ hlásí italské noviny Il Giornale.

Tuto volbu okamžitě odsoudil Salvini, který řekl, že tento výsledek nerespektuje „hlasování Italů“.

Demokratická strana skončila v europarlamentních volbách s odstupem jako druhá, téměř o 12 procent za Salviniho stranou Liga, která získala 32,27 procenta hlasů, což představovalo první vítězství této strany v celonárodních volbách.

„Oni se však nadále dělí o všechna křesla jen mezi Křesťanskými demokraty a Socialisty,“ čímž poukazoval na pozice předsedy Evropské komise a šéfa Evropské centrální banky (ECB), které dali Ursule Von der Leyen z Německa a Christine Lagarde z Francie.

Salvini rovněž sdělil, že ministerskému předsedovi Giuseppe Contemu navrhl nového ministra pro evropskou politiku, slovy: „Myslím, že je teď naléhavé, aby Itálie měla sedm dní v týdnu v Bruselu člověka, který tam bude hájit národní zájmy.“

Dodal, že ho nakonec více zajímá, jak změnit politiku EU, než jaká jsou jména těch, kdo v tomto bloku zastávají vrcholné pozice, kdy říkal, že se bude snažit „změnit pravidla počínaje migrací, přes krácení daní až po hospodářský růst. A v těchto bitvách bude Itálie nakonec hlavním hráčem.“

Aliance konzervativců a populistů Identita a demokracie, k níž patří Salviniho strana, nezískala ve středečních volbách v Europarlamentu ani jedno místo místopředsedy.

Maďarská strana Fidesz vedená ministerským předsedou Viktorem Orbánem jedno místo místopředsedy dostala, přestože má nadále suspendované členství v europarlamentním seskupení Evropská lidová strana (EPP).

Pan Orbán předtím naznačoval, že se Fidesz se Salvinim ve společných záležitostech spolčí, ale formálně se přidat k Identitě a demokracii po květnových europarlamentních volbách odmítl.

CHRIS TOMLINSON

4 Jul 2019

Další články k této volbě:

Italský socialista zvolen předsedou Europarlamentu

Nové nominace vrcholných eurokratů ‚jsou bouda ušitá Franko-Germánským‘ handlem, říká Farage

‚Kolonie se bouří proti impériím!‘ – ozývalo se při zahajovacích projevech v Europarlamentu od Strany Brexitu

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/07/04/salvini-making-italian-leftist-eu-parliament-prez-does-not-respect-voters/

Sdílejte přátelům

Komentujte

  Subscribe  
Upozornit na