Učitel sťatý za obrázky Mohammeda byl za to vyšetřován policií a teď si ve Francii hrají na zemi svobody slova

MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, Terorismus

Francouzský učitel Samuel Paty, kterému uřízl radikální islamistický terorista hlavu za předvádění obrázků islámského proroka při hodinách svobody projevu, jehož teď Francouzský stát uctívá, byl ale jen pár dnů před svou brutální vraždou za ty samé obrázky vyslýchán policií.

Ač se Francie na vládní a institucionální úrovni ostentativně postavila za pana Patyho, otce jednoho čtrnáctiletého dítěte, jako za mučedníka za tradiční francouzské hodnoty svobody a sekularismu – tak skutečnosti, že byl vyšetřovateli vláčen řízením za čin stejného „rouhačství“, které vedlo k jeho smrti, zasazuje nehezkou ránu současné oficiální povídačce.

Jeden z rodičů studenta v Bois d’Aulne college v Confans-Sainte-Honorine (Yvelines) u Paříže podal na Patyho trestní oznámení, že Patyho činy představují „šíření pornografických obrázků,“ uvádí France Info.

Když Paty během svého vyšetřování vysvětloval, co se na jeho vyučování dělo, tak vyšetřovatelům řekl, že „svým studentům navrhl, aby se na pár sekund podívali mimo, pokud si snad myslí, že by tím mohli být z toho či onoho důvodu šokováni.“

„Nikdy jsem studentům neřekl: ‚Muslimové, můžete odejít, protože budete šokováni.‘ A nežádal jsem o to jen studenty, kteří byli muslimského vyznání,“ tvrdil.

„Mým cílem, když jsem je požádal, aby se zadívali mimo, bylo, aby se necítili být uraženi.“

O čtyři dny později byl Paty veřejně zbaven hlavy čečenskými migrantem Aboulakhem Anzorovem, který do Francie přišel jako uprchlík, poté, co dva teenageři z této školy s Anzorovem dvě hodiny čekali, aby mu ho ukázali, výměnou za několik set euro.

Ti dva teenageři spolu s otcem obviněným úřady, že v podstatě vydal proti tomuto učiteli ve svém internetovém hysterickém výstupu „fatwu“, kterou na sociálních médiích sdílela mešita, teď spolu s několika dalšími čelí obvinění ve spojitosti s Patyho vraždou.

Bývalý šéf francouzského školství obviňuje z šíření islamismu levicovou ideologii https://t.co/nS0Ho3o1su

— Breitbart London (@BreitbartLondon) October 23, 2020

PASCAL GUYOT/AFP via Getty Images

JACK MONTGOMERY

23 Oct 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/10/23/free-expression-beheaded-teacher-interrogated-police-mohammed-images-days-before-attack/

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments