Turečtí Šedí vlci ve Švédsku protestují proti svému zákazu ve Francii

MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, Terorismus

Turečtí ultranacionalisté Šedí vlci v multikulturním švédském městě Malmö vedou protesty, neboť ve Francii byla tato skupina zakázána.

Tato skupina se minulý týden předvedla na pro-ázerbájdžánském protestu v Malmö, který tuto zemi podporuje v jejím posledním konfliktu s Arménií.

Podle zprávy švédských novin Expressen pozvali Šedí vlci přes svůj Facebookový účet své příznivce na show solidarity s jejich „pokrevními bratry v Ázerbájdžánu.“

Noviny přidaly i obrázky z protestu ukazující demonstranty předvádějící rukou gesto vlčí hlavy, které se běžně s touto skupinou spojuje.

Švédský kurdský spisovatel Kurdo Baksi přítomnost Šedých vlků na této akci komentoval slovy: „Zkontroloval jsem to a nevím, že by k něčemu takovému došlo předtím. Je to neobvyklé. Je to organizace, která se v 80. letech ukrývala v prádelnách, protože se nechtěli ukazovat.“

Baski dodal, že tato skupina dostala „přímý rozkaz,“ aby se tohoto protestu zúčastnila, od tureckého prezidenta Recep Tayyip Erdogana a řekl: „Teď zneužívají konfliktu v Ázerbájdžánu a stětí učitele ve Francii k ospravedlnění Erdoganovy kritiky Evropy.“

Šedí vlci jsou ve Švédsku přítomni už roky, kdy bývalý politik Centristické strany Mikail Yüksel byl ze strany vyloučen, neboť s nimi byl spojován.

Letos Yüksel a další oznámili zformování nové islámské politické strany Strany Nyans, která požaduje, aby muslimové ve Švédsku dostali status speciální menšiny.

Po napětí mezi Francií a Tureckem po stětí učitele Samuela Patyho zakázala minulý týden Macronova vláda Šedým vlkům ve Francii působit.

K tomuto zákazu došlo poté, co Šedí vlci v ulicích Dijonu uspořádali proti-arménský pochod s výkřiky „Alláhu Akbar“ a se skandováním různých proti-arménských a proti-Macronovských sloganů.

Asi 60 členů této turecké skupiny se nakonec střetlo s policií, která k rozehnání davu použila slzný plyn.

Šedí vlci také vandalsky poničili pomník arménské genocidy u Lyonu slogany a iniciálami prezidenta Erdogana, načež je francouzská vláda zakázala.

OZAN KOSE/AFP via Getty Images

CHRIS TOMLINSON

13 Nov 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/11/13/ultranationalist-turkish-grey-wolves-protested-malmo-french-ban/

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments