Turecký president prohlašuje: „S každým dalším dnem jsem čím dál více proti Internetu“

Nezařazené

V posledních týdnech dochází ke zrychlování velice významného a nebezpečného trendu. Tento trend se skládá z vůdců po celém světě, kteří vystupují s nestoudně otevřenými apely na cenzuru a restrikce svobody slova.

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

Samozřejmě, že vůdci tzv. Západních demokracií musí být v tomto přístupu poněkud zastřenější a jemnější. Ti nemohou prostě vystoupit a říci, že nenávidí Internet. Tuto taktiku vidíme u britské Konzervativní strany naposledy s jejím voláním po zákazu vstupu „nikoliv násilných“ extremistů do veřejného diskurzu. O tomto děsivém plánu jsem psal ve svém nedávném článku: Britská Konzervativní strana vyhlašuje válku YouTube, Twitteru, svobodě slova a zdravému rozumu.

Česky tento článek zde: Britská konzervativní strana vyhlašuje válku YouTube, Twitteru, svobodě slova a zdravému rozumu

K tématu zde také: Aktivista 11.9 se přihlásil britské policii kvůli Cameronovým poznámkám o “nenásilných extremistech”

Avšak zatímco britští politici takto totalitářství maskují, tak jejich turecké protějšky si zjevně neberou žádné servítky ohledně možnosti vystoupit a přiznat svoji zášť k šíření svobody projevu, kterou Internet umožňuje. Z Independentu jsme se dověděli, že:

Turecký president Recep Tayyip Erdogan obhajoval úsilí své vlády o kontrolu on-line projevů, když mluvil na konferenci o svobodě tisku: „S každým dalším dnem jsem čím dál více proti Internetu.“

Komentáře pana Erdogana přišly během „bezprecedentního“ setkání s Komisí na ochranu žurnalistů (CPJ) a s Mezinárodním tiskovým institutem (IPI).

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

Mezi těmi, na které turečtí činitelé útočili, byli podle CPJ jak místní noviny, tak hlavní publikace jako The New York Times a CNN International.

„Médiím by se nikdy neměla dát volnost urážet,“ citovali pana Erdogana prohlašovat během tohoto 90 minutového meetingu.

A v rámci zapojení se do Západní strategie se rovněž oháněl tématem „terorismu“.

Rovněž vyjádřil obavy ze zločinných a teroristických organizací, jako je Islamistický stát, že ty vyjdou on-line, aby rekrutovaly přívržence, když říkal, že je „čím dál více proti“ Internetu.

Jeho poznámky přichází poté, co počátkem září schválil zákon k utužení kontroly nad Internetem a na zvýšení pravomocí telekomunikačních úřadů.

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

Poznámka: Ti, kdo hledají, kdo stojí za ISIS, si myslí, že jde hlavně o Turecko a Katar.

Mezi tím uvádí Associated Press, že skupiny lidských práv a humanitární organizace jsou znepokojené, že v Egyptě situace pod nově zvoleným presidentem Abdel-Fattah el-Sissim bude ještě autoritářštější než za Hosni Mubaraka.

Ač je ten trend, v němž politici vedou válku proti svobodě slova, nebezpečný, je rovněž i extrémně povzbuzující. Necítili by tu potřebu odložit sametové rukavičky, kdyby nebyli k smrti vyděšení, že plebs po nich jde a při tom si může povídat jeden s druhým.

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček

Zdroj: zerohedge.com

Čtěte také:

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
15 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments