Turecko zahajuje cvičení s ‚ostrou palbou‘ ve sporném východním Středomoří, spolu s čímž Macron říká, že sankce EU jsou už „připraveny“

Evropská Unie, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, POLITIKA

Britská Sky News Arabia hlásí, že turecké ministerstvo obrany oznámilo zahájení námořní cvičení s ‚ostrou palbou‘ ve sporných vodách Východního Středomoří, které proběhne během víkendu.

Kriticky důležité je, že to přichází právě poté, co francouzský prezident Emmanuel Macron řekl, že EU je po klíčovém summitu šesti evropských zemí včetně Řecka připravena uvalit na Turecko sankce.

„Litujeme, že Turecko nereagovalo na opakované výzvy Evropské unie k ukončení jednostranných a ilegálních aktivit ve Východním Středomoří a v Egejském moři,“ uvádí se v komuniké EU ohledně tureckého sporného průzkumu ropy a plynu, o němž Řecko a Kypr tvrdí, že porušuje jejich suverénní námořní teritorium.

„Trváme na tom, že dochází absenci pokroku v zapojení Turecka do dialogu a pokud neskončí jejich jednostranné aktivity, je EU připravena vypravovat další restriktivní opatření,“ dodává prohlášení. Francie se od minulého do tohoto měsíce účastnila vojenských cvičení spolu s Řeckem a Kyprem, kdy Turecko často tyto vojenské manévry zrcadlilo svými vlastními provokativními cvičeními.

K tomu, vypadá to, dochází zase, jelikož to přetahování pokračuje. Od EU se čeká, že vytáhne záležitost hrozících sankcí opět v poslední týden září.

Konec formuláře

Konec formuláře

Turecko opakovaně Řecko varovalo, aby se do probíhajících seismických studií prováděných loděmi u řeckých nejvýchodnějších ostrovů a také u Kypru – tedy v jejich vlastních suverénních teritoriálních vodách nevměšovalo.

Ale už došlo k řadě ohrožujících incidentů, k nimž mezi těmito historickými nepřáteli došlo, včetně incidentu nabourán í lodí a blízkého útočného nalétávání nad kyperskou oblohou.

by Tyler Durden

Sat, 09/12/2020 – 09:55

Náhledový obrázek: Anadolu Agency/Getty Images

Zdroj: https://www.zerohedge.com/geopolitical/turkey-starts-live-fire-drills-contested-east-med-macron-says-eu-sanctions-ready

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments