Turecko varuje Evropu, aby neuhýbala před povinností vzít si zpátky chycené teroristy Islámského státu

Nezařazené, POLITIKA, Světová

Turecká vláda varovala své spojence v NATO, aby neuhýbali před převzetím bojovníků Islámského státu chycených na bojištích v Sýrii, jelikož rozbíhá snahy repatriovat je do zemí jejich původu.

Turecké varování přichází i přes neochotu evropských států přebírat je, kdy zvláště Británie zašla až tak daleko, jí známé džihádisty zbavila občanství.

„My je přeci nebudeme držet až do konce časů,“ řekl reportérům ministr vnitra Suleyman Soylu. „My nejsme hotel pro Daesh,“ řekl za využití tohoto alternativního jména pro Islámský stát.

Řekl, že Turecko bude chycené cizí bojovníky „nějakou dobu zadržovat. Poté je ale pošleme zpět do jejich zemí.“

Soylu řekl, že země EU včetně Holandska a Británie dokonce tyto bojovníky zbavili jejich občanství, jen aby Ankaře zabránili poslat je řádně domů.

„Našli si jednoduché řešení,“ řekl. „Říkají: ‚Já jsem ho zbavil občanství, a teď je to tvůj problém.‘ To je z našeho hlediska nepřijatelné, to je naprosto nezodpovědné. Co chcete, abychom s těmi teroristy dělali?“

Loni si dva chycení teroristé Islámského státu stěžovali, že k nim byla Británie příliš krutá, když tyto údajné členy týmu katů ‚Brouci‘ zbavila jejich britského občanství.

Viz britský občan a nejproslulejší kat ISIS Dhihády John:

V lednu chytily v Sýrii USA podporované Syrské demokratické síly (Kurdové) Alexandra Amon Koteva a El Shafee Elsheikha.

Ti tvrdí, že ty povídačky v tisku o ‚Broucích‘ (Beatles) jsou vyfabrikované, aby je zneužili jako záminku k jejich zabití – stejně jako byl nespravedlivým útokem dronu zavražděn ve skutečnosti hodný ‚Dhihády John‘. „Když jsem ‚Brouk‘, tak nemám žádný spravedlivý proces, jen média. Žádný spravedlivý proces,“ stěžoval si na nespravedlnost Elscheikh.

Ten tvrdí, že rozhodnutí britské vlády z února zbavit je občanství bylo „ilegální“ a v důsledku toho byli „odvlečeni a mučeni,“ jak říkal Elsheikh, „takže byli zataženi do cizí země a zacházelo se s nimi zcela svévolně, aniž by se za ně kdokoliv přimluvil.“

K tomuto článku přispěla AFP

AP Photo/Hussein Malla

SIMON KENT

3 Nov 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/middle-east/2019/11/03/turkey-warns-europe-it-is-repatriating-all-captured-islamic-state-terrorists/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments