Turecko-syrská válka na obzoru: Nálety zaútočily na invazní konvoj Turecké armády

Mezinárodní konflikty, NWO

Turecký konvoj v pondělí v jižním Idlibu, via the AFP

Turecko se Sýrií možná směřují k válce, jelikož mezi jejich armádami se zintenzivňují přestřelky na frontové linii v jižním Idlibu a kdy také syrské a ruské tryskáče spustily mohutné bombardování s Tureckem kamarádící al-Kaiídy, která drží Khan Shiekhoun.

V pondělí se stal terčem syrských náletů turecký konvoj přejíždějící po dálnici směřující ke Khan Sheikhoun. Damašek Turecko obvinil, že se snaží pomáhat teroristům obleženým v tomto městě, ve kterém v minulosti proběhl chemický útok provedený ve skutečnosti proti-Assadovskými bojovníky, a tak teď už na přijíždějící obrněný konvoj vystřelila „varovné výstřely“, při nich pozabíjela a zmrzačila část tureckých vojáků.

Korespondent AFP pozoroval asi 50 tureckých obrněných vozidel včetně nejméně pěti tanků projíždějící Idlibem, což syrská vláda odsoudila jako ilegální narušení svých suverénních hranic.

Konvoj byl údajně naložen municí k zásobení místních „rebelů“ bojujících se Syrskou armádou na jihu provincie Idlib. Ankara zaujala postoj, že ty mohutné syrsko-ruské nálety porušují předchozí dohody mezi Ruskem, Tureckem a Sýrií.

Při tomto náletu na konvoj byl prý zabit nejméně jeden bojovník z frakce podporované Tureckem, kdy konvoj zastavil svůj pohyb na jih a má řadu raněných. Podle určitých zpráv je řada účastníků konvoje mrtvých.

Turecké ministerstvo obrany tento incident „rozhodně“ odsoudilo, k čemuž Damašek vydal prohlášení, že Turecko se snaží teroristickým skupinám na syrském území doplnit zásoby.

Another video showing the military convoy of #Turkish occupiers being bombed by Su-22M4s of #Syria Arab Air Force near #MaarTahroma, #Idlib outskirt. Multiple Turkish soldiers are reported to be killed & some of their BMC Kirpi MRAPs and M-60 tanks are damaged or destroyed.

„Přes opakovaná varování, která jsme přednesli Ruské federaci, stejné pokračují režimní síly v regionu Idlib v porušování existujících memorand a dohod s Ruskou federací,“ uvedl turecký ministr obrany v prohlášení.

Syrská státní tisková agentura SANA s odvoláním na zdroj ministerstva zahraničí odpověděla, že turecké invazní síly nemohou utlumit „odhodlání Syrské arabské armády pokračovat ve štvanici na zbytky teroristů.“

Přitom nesmíme zapomínat, že Khan Seikhoun byl místem přechozího incidentu s údajným chemickým útokem v dubu 2017, který Bílý dům použil jako záminku pro bombardování Sýrie, po němž přišel v následujícím roce ještě ničivější útok na Damašek.

Ač v poslední době Sýrie už vypadla z hlavních mediálních titulků, tak rychlý rozvoj událostí v Idlibu se brzy asi zase dostane na mediální pódium, zvláště jestli se tam zase zinscenuje nějaký další chemický útok, neboť to je v zájmu obležených vzbouřenců, aby si pomohli zase nějakou událostí s „masovým umíráním“.

by Tyler Durden

Mon, 08/19/2019 – 10:01

Zdroj: https://www.zerohedge.com/news/2019-08-19/turkey-syria-war-horizon-airstrikes-halt-turkish-convoy-idlib

Sdílejte přátelům

Komentujte

  Subscribe  
Upozornit na