Turecko sice zavřelo hranice a shráblo tribut, ale migranti zas útočí, teď dobývacími žebříky

Mezinárodní konflikty, NWO

Ač turecká vláda kvůli koronaviru zavřela svoji hranici s Řeckem, tak migranti se dále pokouší hranici prorazit, teď pomocí improvizovaných žebříků.

Video migrantů u řecké hranice podél řeky Evros je ukazuje, jak vyrábí improvizované žebříky z kmenů a větví stromů, aby překlenuli řecký hraniční plot, který převážně zadržuje ohromný počet migrantů, kteří se v této oblasti shromáždili.

Video-záznam těchto migrantů obíhá na sociálních médiích, když ho poskytla zpráva řeckého mediálního kanálu Proto Thema, který dále uvedl, že první ty záznamy zveřejnila turecká média.

Tento list dodal, že pokusy migrantů překročit u Kastanias hranici nebyly úspěšné, jelikož řecká pohraniční policie za podpory pohraniční agentury Evropské unie Frontex je úspěšně odrazila.

Podle ministra pro ochranu občanů Michalise Christochoidise na hranici zůstává několik tisíc „provokatérů“, většinou mladých mužů.

„Záměrem Turků je prorazit naši hranici a získat tak lepší pozici pro vydírání Evropy,“ dodal.

Christochoidis uvedl, že většina rodin a starších, kteří předtím na hranici byli také, odešla po tureckém kroku, kdy uzavřelo hranici kvůli strachu z šíření koronaviru.

Christochoidis se rovněž uchýlil k obviňování tureckých sil, že na řeckou hranici vrhají slzný plyn, kdy v této situaci Řekové v oblasti nasazují ohromné ventilátory, jimiž ten plyn foukají zpět.

„V Evropě nevěřili, že ten pohraniční útok Řecko ustojí, a tak jsou naším odporem mile překvapeni,“ dodal.

Po kroku tureckého prezidenta Recep Tayyip Erdogana s únorovým otevřením hranic do Evropy uvedly řecké úřady, že do Řecka zkoušelo vpadnout přes 50 000 migrantů, z nichž jich museli 410 zatknout.

ANGELOS TZORTZINIS/AFP via Getty Images

CHRIS TOMLINSON

21 Mar 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/03/21/migrants-use-improvised-ladders-in-fresh-attempts-to-storm-greek-border/

Sdílejte přátelům

Komentujte

  Subscribe  
Upozornit na