Turecko poté, co vyvolalo migrační krizi 2.0, tak v hrůze před koronavirem zavírá evropské hranice

Mezinárodní konflikty, NWO

Turecká vláda, skoro měsíc po otevření vrat do Evropy, kvůli šíření wuhanského koronaviru uzavřela hranice.

Turecké úřady tento týden uzavírají pozemní hranici v regionu Evros u města Kastanies, ale ještě předtím migrantům umožnily, aby noc před opatřením provedli poslední pokus o zteč k proražení do Řecka a do Evropské unie.

Migranti údajně dostávali od tureckých sil pomoc v pálení slzného plynu na Řeky a byli řeckými pohraničními silami odraženi až ve čtvrtek v ranních hodinách, jak píší řecké noviny Proto Thema.

K rozhodnutí turecké vlády o uzavření hranic došlo ve středu o půlnoci a přichází poté, co německá kancléřka Angela Merkel Turecku slíbila miliony euro, které zaplatí za migranty, co tento týden prchli z konfliktu v syrské provincii Idlib.

Řecká zpráva zveřejněná tento týden uvedla, že od té doby, kdy turecký prezident Recep Tayyip Erdogan koncem února potvrdil otevření hranic do Evropy, pokoušelo se ilegálně do Řecka proniknout přes 50 000 migrantů, takže 410 jich zatkli.

Mnozí projevovali strach z šíření koronaviru mezi migranty pokoušejícími se vstoupit do Řecka a tyto obavy se potvrdily, když byl na řeckém ostrově Lesbos jeden migrant na tento virus pozitivně testován.

V důsledku toho byly všechny tábory migrantů na tomto ostrově uzavřeny, takže od migrantů se chce, aby ta přeplněná přijímací centra neopouštěli.

Mezitím lékařská neziskovka Lékaři bez hranic (MSF) řeckou vládu vyzvala, aby tyto migranty z táborů na ostrově přemístila na řeckou pevninu.

Lékařská koordinátorka MSF pro Řecko Dr. Hilde Vichten řekla, že podmínky v táboře jsou nehygienické a pro virus poskytují perfektní místo, kde se může šířit: „Lokalizovat tu epidemii by bylo nemožné.“

BULENT KILIC/AFP via Getty Images

CHRIS TOMLINSON

20 Mar 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/03/20/coronavirus-causes-turkey-close-europe-border/

Sdílejte přátelům

Komentujte

  Subscribe  
Upozornit na