Turecko opevňuje hraniční pásmo, aby znemožnilo tam vystrčeným migrantům návrat od hranice zpět

Mezinárodní konflikty, NWO

Turecká vláda vyslala na hranici s Řeckem další 1 000 speciálních policistů, aby migrantům zabránila v návratu zpět do země.

Toto oznámení ve čtvrtek pronesl turecký ministr vnitra Suleyman Soylu, který řekl, že se tam umisťují další síly, aby se řecké vládě znemožnilo zahnat migranty zpět na turecké území.

Turecký ministr rovněž tvrdil, že řecké pohraniční síly v posledních dnech podél hranice zranili nebo tělesně poškodily nejméně 164 migrantů, hlásí Kathimerini.

„Zranili už 164 lidí. Zkusili 4 900 lidí zahnat zpět do Turecka,“ řekl Solyu a dodal: „Nasazujeme na pohraniční 1000 policistů speciálních sil, abychom zabránili jejich zatlačení zpět.“

K tomuto kroku dochází poté, co přišla řada fám o tom, jak turečtí vojáci pomáhají migrantům, co chtějí překročit hranici do Řecka, tak, že pro ně fungují jako pašeráci lidí.

„Všechno jsme zkontrolovali, že všechno proběhlo správně, a zařídili, že pašeráci si nebudou nasazovat přílišné ceny. Také máme zpravodajství, abychom pro ně zjistili, kde a kdy se dá bezpečně přejít,“ řekl švédským novinám Dagens Nyheter turecký voják.

Další vypráví, jak turecká vláda používá neoznačené autobusy a státní vlaky, aby pomohla na hranici hodně migrantů přisunout.

Řecké noviny Proto Thema rovněž referovaly, že turecká vláda migrantům v pohraniční oblasti rozdala paruky, což provedli údajně proto, aby maskovali migrantské muže a tito zdálky vypadali jako ženy, takže by to mělo vypadat to, že je tam i hodně žen.

Tyto noviny tvrdí, že Řecká armáda spoustu těch paruk na hranicích řeky Evros u Feres našla. Řecké síly rovněž prohlašují, že Turecko migranty označilo štítky, aby mohlo kontrolovat jejich pohyb a přidělilo migrantům čísla.

Od té doby, kdy turecký prezident Recep Tayyip Erdogan minulý týden otevřel migrantům brány do Evropy podle tureckého ministra vnitra Süleymana Soylu prý už přes 100 000 migrantů přicestovalo na hranici a Erdogan sám varoval, že další miliony jsou na cestě.

DHA/DHA/AFP via Getty Images

CHRIS TOMLINSON

5 Mar 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/03/05/turkey-reinforces-border-additional-forces-stop-migrants-returning/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments