Turecko chystá u libyjského pobřeží ohromné námořní cvičení, aby zastrašilo Egypt

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, POLITIKA, Světová

Turecké námořnictvo v promyšleně načasovaném a umístěném kroku oznámilo, že za chvíli u libyjského pobřeží povede ohromné námořní cvičení. Turecká média citovala námořnictvo oznamující, že ty očekávané manévry se budou jmenovat „Naftex“ a proběhnou ve třech různých regionech u libyjského pobřeží, přičemž všechny tři ponesou svá jména, kterými jsou „Barbaros“, „Targot Rais“ a „Chaka Bay“.

Dále v Turecku sídlící noviny Yeni Safak odhalily, že k tomu cvičení dojde za chvíli a že nacvičují předpoklady nějaké války ve východním Středomoří a navíc to, co popsaly jako eskalující napětí v Libyi mezi Egyptem a Tureckem.

Egyptský vojenský expert generálmajor Samir Ragheb tento týden v interview s RT Arabic v komentáři k tureckým vojenským manévrům u libyjského pobřeží řekl, že toto je nebezpečné diplomatické poselství, jakému se říká „křižníková diplomacie.“

V interview s RT Arabic Ragheb tento týden také řekl, že turecké vojenské manévry rovněž vysílají hrozivé varování nepřátelům Ankary, že jsou ochotni použít ozbrojených sil k boji s jakoukoliv hrozbou.

Tento egyptský vojenský expert si o těchto manévrech myslí, že přichází jako reakce vybombardování tureckého systému protivzdušné obrany tento týden na vojenské základně Al-Watiyah jižně od libyjské metropole Tripolis.

Ragheb si myslí, že Turecko chce poselství vyslat zvláště Egyptu, který v současnosti události v Libyi velice bedlivě sleduje, zvláště na frontě u Sirty na severu střední části země.

Uvedený egyptský vojenský expert rovněž řekl, že turecké námořní cvičení u libyjského pobřeží není žádný překvapením, protože Ankara se pokouší své nepřátele zastrašovat.

Dodal, že toto námořní cvičení neovlivní egyptské rozhodnutí o Sirtě a Al-Jafra s poukazem, že ty pro Káhiru zůstávají „červenou čárou“, (kterou nedovolí nikomu překročit).

by Tyler Durden

Thu, 07/09/2020 – 02:00

Via AlMasdarNews.com,

Zdroj: https://www.zerohedge.com/geopolitical/turkey-hold-massive-naval-exercise-libyan-coast-message-egypt

Sdílejte přátelům

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments