Turecko a Izrael v součinnosti s US-NATO podporují teroristy Islamistického státu (ISIS) a Al Kaiídy v Sýrii

Nezařazené

US spojenci podporují teroristy, se kterými údajně „bojujeme“

Jerusalem Post hlásí, že bojovník ISIS říká, že tuto teroristickou skupinu financuje Turecko. Turecko je členem NATO a blízkým spojencem US.

Program německých zpráv – s anglickými titulky – ukazuje, že Turecko posílá do Sýrie teroristy:

http://www.liveleak.com/view?i=ad0_1411956585

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

Opoziční turečtí zákonodárci říkají, že vláda teroristy ISIS a Al Kaiídy chrání a spolupracuje s nimi, přičemž jejich vůdcům poskytuje lékařskou péči zdarma.

Podle vůdčích tureckých novin (Today’s Zaman) jsou už turecké sestry znechucené z poskytování lékařské péče zdarma pro teroristy ISIS v tureckých nemocnicích.

Podle nositele Pulitzerovy ceny reportéra Seymoura Hershe a uniklých telefonních hovorů mezi vrcholnými tureckými činiteli Turecko rovněž provedlo útok chemickými zbraněmi, z něhož byl obviněn Assad, a plánovalo další „útoky pod falešnou vlajkou“ v Turecku.

I časopis Foreign Policy dokumentuje, že Izrael zdarma ošetřuje teroristy ISIS ve svých nemocnicích:

Izrael poskytuje povstalcům lékařskou péči a další neidentifikované zabezpečení…

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

V posledních třech měsících bojem zocelení syrští rebelové převezli spousty zraněných Syřanů přes hranici zastavení palby, která od roku 1974 odděluje Izrael od Sýrie, uvádí 15 stránková zpráva generálního tajemníka OSN Ban Ki-moona o práci Oddělujících pozorovatelských sil OSN (UNDOF). V Izraeli se jim dostane lékařského ošetření v polní klinice, než je pošlou zpět do Sýrie, kde se údajně někteří z nich vrací do vedení bojů.

Modré přilby OSN odpovídající za monitorování desítky let se táhnoucího zastavení palby hlásí pozorování „transportu 89 zraněných osob“ ozbrojenými opozičními skupinami ze syrského území do Izraele, kde si je přebírají příslušníci Izraelských obranných sil (IDF), tvrdí tato zpráva. IDF vrátily 21 příslušníků syrské ozbrojené opozice zpět do Sýrie včetně těl dvou zemřelých.

„Za období zprávy UNDOF často pozorovaly příslušníky ozbrojené opozice v interakcích s IDF přes hranicí zastavení palby,“ tvrdí tato zpráva. „UNDOF při jedné příležitosti pozorovaly IDF na Alfa straně (uvnitř Izraele), jak předávají dvě krabice ozbrojené opozici na Bravo straně (uvnitř Sýrie).“

***

Izraelská vláda poskytuje zdravotní pomoc zraněným ze Sýrie už déle než rok. V únoru navštívil vojenskou polní nemocnici na Golandských výšinách i ministerský předseda Benjamin Netanyahu.

Times of Israel minulý měsíc referoval:

Velitel Svobodné syrské armády zajatý minulý měsíc islamistickou milicí Frontou Al-Nusra řekl na videu uvolněném minulý týden svým věznitelům, že spolupracoval s Izraelem výměnou za zdravotní a vojenskou podporu.

Na videu nahraném na YouTube v pondělí Sharif As-Safouri velitel batalionu Al-Haramein Svobodné syrské armády přiznal, že pětkrát vstoupil do Izraele, aby se sešel s izraelskými důstojníky, kteří mu později poskytli sovětské protitankové zbraně a lehké zbraně. Soufouriho unesla 22. července k al-Kaiídě přidružená Fronta Al-Nusra v oblasti Quneitra u izraelské hranice.

„Opoziční frakce budou z Izraele dostávat podporu a posílat tam raněné pod podmínkou, že bude izraelská oblast kolem plotu zabezpečená. Do blízkosti plotu nesmí přijít žádný člověk bez předchozí součinnosti s izraelskými činiteli,“ řekl na videu Safouri.

***

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

Na tomto editovaném videu s přiznáním, na kterém se Safouri jeví jako fyzicky nezraněný, říká, že poprvé se na hranici setkal s izraelským důstojníkem jménem Ashraf a dostal izraelský mobilní telefon. Později se setkal s dalším důstojníkem jménem Younis a se dvěma muži velitele Abu Daouda. Dohromady řekl Safouri, že do Izraele vstoupil pětkrát na schůzky, které probíhaly v Tiberias.

Po těchto schůzkách začal Izrael Safourimu a jeho mužům poskytovat „základní lékařské zabezpečení a oděvy“ stejně jako zbraně, k čemuž patřilo 30 ruských pušek, 10 bazuk RPG se 47 raketami a 48 000 nábojů ráže 5,56 milimetru.

V březnu Haaretz referoval:

Syrská opozice je ochotná vzdát se nároků na Golandské výšiny výměnou za peníze a izraelskou vojenskou pomoc proti presidentu Bashar Assadovi, řekl její vrcholný činitel novinám Al Arab, jak uvádí zpráva v Al Alam.

***

Západem podporované vojenské skupiny chtějí, aby Izrael nad částmi jižní Sýrie vynutil bezletovou zónu, k ochraně základen rebelů před nálety Assadových sil, tvrdí tato zpráva.

I další blízcí spojenci US – včetně Saúdské Arábie, Kuvajtu a Kataru podporují tyto teroristy včetně ISIS.

Tak co se to vlastně děje? Je to všechno jen o tlaku na změnu režimu v Sýrii… už ZASE.

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček

Zdroj: globalresearch.ca

Čtěte také:

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
11 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments