Turecké tryskáče zase prováděly vpády do řeckého vzdušného prostoru

Mezinárodní konflikty, NWO

Skupiny tureckých bitevníků v pondělí opakovaně narušovaly řeckou suverenitu pronikáním do řeckého vzdušného prostoru

Hellénský generální štáb národní obrany (GEETHA) podle zpráv Ekathimerini uvedl, že dvě dvojice tureckých F-16 prolétaly nad ostrovy Anthropofagi a Makronisi v Egejském moři. První dvojice svůj průnik zakončila nad Oinousses, než byla střetnuta.

Ani ne o dvě hodiny později přiletěla další dvojice bitevníků nad ostrov Chios. Žádný z tryskáčů, co provedly ten vpád, nekontaktoval řecké úřady ani nepodal letový plán. Všechny se střetly s řeckými stíhači a byly eskortovány mimo řecký vzdušný prostor.

Takové porušování normálních postupů tureckými letouny je už běžné a NATO říká, že se do toho vměšovat nebude, i přes skutečnost, že obě země jsou jeho členskými státy. Tyto střety občas vedly ke karikaturám vzdušných soubojů, jak o tom referoval National Herald.

K těmto vpádům dochází během vysokého napětí mezi Řeckem a Tureckem kvůli těm desetitisícům migrantům, co se pokouší do Řecka, a tudíž do Evropské unie, násilím proniknout už od té doby, kdy turecký prezident Recep Erdogan vyhlásil, že jeho země už migrantům nebude bránit, aby ilegálně překračovali hranici. To vedlo ke každodenním střetům mezi migranty a řeckými bezpečnostními silami, kdy těm migrantům občas pomáhá turecká policie, jak o tom už Voice of Europe referoval.

Někteří si myslí, že Turecko zkouší odhodlání řecké vlády, protože se poohlíží po možnosti vrtat místo Řeků v Egejském moři ropu a zemní plyn a také řecký ostrov Kastellorizo je považován za vyhlédnutý cíl Turků, který si chtějí zabrat. Také turecká námořní plavidla v poslední době narušují řeckou suverenitu. Některé části Egejského moře jsou totiž pro tyto dvě země sporným územím.

By Michael Lord 25 March 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/03/greece-turkish-fighter-jets-invade-greek-airspace-again/ 

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments