Turecké obrněné vozidlo se pokouší strhnout řecký pohraniční plot

Mezinárodní konflikty, NWO

6. března bylo na sociálních médiích předvedeno video zobrazující turecké bezpečnostní síly využívající obrněného vozidla, které lanem strhává plot na řecké hranici a umožňuje tak migrantům průchod.

https://southfront.org/wp-content/uploads/2020/03/1-7.mp4?_=1

Podle řeckých médií je to jedno z vozidel typu „HIZIR / ATES“, tj. jedno z vozidel pro denní i noční sledování hranic, která Turecko v květnu až srpnu obdrželo v programu financovaném z 75% od EU.

Navíc turecké jednotky speciálních policejních operací míří svými vysoce průbojnými zbraněmi na vozidla vozidel řeckých pohraničníků.

Turecký ministr vnitra Suleyman Soylu řekl, že počet migrantů, kteří projdou do Evropy, bude dost přes milion, což způsobí pád evropských vlád a destabilizaci ekonomik.

Mezitím Turecko dále tvrdí, že to ono zachraňuje migranty v nouzi.

Turecké bezpečnostní síly řekly, že 8. března hrdinní Turci zachránili 60 azylantů, většinou dětí, u tureckého egejského pobřeží.

Týmy turecké pobřežní stráže v prohlášení uvedly, že zachráněna byla skupina Afghánců v gumovém člunu včetně 33 dětí, která se pokoušela přeplout na řecké ostrovy.

Rovněž přitom obviňují řecké vojáky, že na migranty zahájili palbu, když ukázali video, které právě to údajně ukazuje.

6. března Fahrettin Altun z tureckého komunikačního direktorátu zlořečil řeckým úřadům za „špatné zacházení s ubohými uprchlíky.“

Altun v prohlášení pro mezinárodní síť CNN reagoval na tvrzení řeckého ministerského předsedy Kyrikose Mitsotakise, že Ankara „pomáhá“ tisícům migrantů na své hranici, aby se dostali do Evropy.

„Rozhodně tvrzení ministerského předsedy Mitsotakise odmítáme a dělá nám hlubokou starost to špatné zacházení a používání smrtící síly proti uprchlíkům ze strany orgánů zákona a pohraniční stráže této země,“ řekl Altun.

Zdroj: https://southfront.org/turkish-armored-vehicle-attempted-to-pull-down-greek-border-fence/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments