Turecké bitevníky nad řeckým územím nalétávaly na vrtulník s nejvyššími veliteli řeckých ozbrojených sil

Mezinárodní konflikty, NWO

Včera turecké tryskové bitevníky obtěžovaly helikoptéru, která nesla řeckého ministra národní obrany Nikolaose Panagiotopoulose a náčelníka řeckého generálního štábu generála Konstantinose Florose, tj. dva nejvyšší velitele v zemi.

Ti dva cestovali na návštěvu řeckých vojenských předsunutých postavení na východě Egejského moře poblíž Turecka, ovšem na řeckém území, když tu se neočekávaně dva turecké letouny F-16 s vrtulníkem střetly a letěly podél něj, přičemž chvílemi kolem něj dělaly nebezpečné nalétávací manévry, jak referuje Greek City Times.

K incidentu došlo v neděli zhruba v 11:30 h dopoledne krátce po odletu helikoptéry z Oinousses. Turecké letouny opět krátce vletěly do řeckého vzdušného prostoru nad Agthonisi. Tuto oblast nakonec opustily teprve až po intervenci řeckých bitevníků.

Na porušování řeckých teritoriálních hranic tureckými ozbrojenými silami není nic nového, tyto incidenty jsou pozoruhodné svou zvláště provokativní povahou, kdy je provádí přímo před očima řeckého vojenského velení.

Turecký prezident Recep Erdoğan už hodně dlouho mluví o své touze po „Modré domovině“, což znamená územní expanzi, při níž se zmocní kontroly nad ostrovy ve východním Egejském moři, které jsou v současnosti součástí Řecka.

Řecké ministerstvo obrany tento incident odsoudilo. „To je zase další nepřijatelná akce, kterou Turecko jen znovu potvrzuje svoji škodlivou roli v regionu, kdy trvá na anachronickém pojetí mezinárodních vztahů,“ uvedlo podle další zprávy Greek City Times v prohlášení ministerstvo. „Vyzýváme ho, aby konečně už vstoupilo do 21. století.“

Panagiotopoulos také tureckou provokaci kritizoval, řekl ale, že Řecko se zastrašit nedá. Rovněž pogratuloval vojákům, kteří se ochrany řecké hranice proti Turecku zúčastnili.

Turecko v posledních měsících své úsilí zastrašovat Řecko stupňuje. Minulý týden, jak už Voice of Europe referoval, při několika příležitostech turecké síly ostřelovaly ze svých zbraní přes hranici Řecko. A ty neustálé průniky ilegálních migrantů přes řecko-tureckou hranici často probíhají za pomoci tureckých ozbrojených sil, čímž vytváří problémy nejen pro Řecko, nýbrž pro celou Evropu.

By Michael Lord 4 May 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/05/greece-turkish-fighters-harass-helicopter-carrying-greek-military-chiefs/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Já veterán
4 měsíců před

Carramba, to na tej helikopotvoře neměli zopár rachejtlí vzduch vzduch??

Jansefko2
4 měsíců před

Erdogan je zločinec a Turecko by mělo být vylouceno z NATO. Ale pokud Francie s ním jedná o otevření středních tureckých škol, tak ta vstřícnost Německa a Francie k islámu to vylučuje, Rozpínání islámského fašismu v Evropě má tedy zelenou. Celá ta EU je tím idiotstvim zcela promorena. Odchod z tohoto uskupeni je nutné ti slizouni jsou nepoucitelni.