Turecká policie používá dronů k organizování plynových útoků na řecké pohraničníky

Mezinárodní konflikty, NWO

Turecká policie podle zpráv používá dronů k organizaci útoků proti řeckým bezpečnostním silám pověřeným ochranou národních hranic před tisíci migrantů pokoušejících se ilegálně do země vstoupit.

V pátek byly řecké bezpečnostní síly bombardovány dýmovnicemi a slzným plynem páleným z turecké strany hranice na přechodu Kastanies na řece Evros. Nyní vzniklo podezření, že turecká policie používá drony, aby koordinovala údery na řecké bezpečnostní síly.

Turecké policejní síly byly během těchto útoků spatřeny, jak migrantům rozdávají nůžky na dráty, aby jim pomohly prostříhat se pohraničním plotem mezi těmito dvěma zeměmi, hlásí Greek Reporter.

Eskalace násilí na hranici vznikla po rozhodnutí tureckého islamistického prezidenta Recep Tayyip Erdogana o „otevření bran“ pro migranty pokoušející se vstoupit do Evropy.

Na tento krok se obecně pohlíží jako na odvetu Evropě za to, že nepodpořila dostatečně tureckou invazi do severní Sýrie k rozdrcení kurdských sil a na pomoc islamistickým džihádistickým rebelům v Idlibu, co mají tuto provincii zabrat pro Turecko.

Erdogan tímto rozhodnutím zrušil smlouvu mezi Tureckem a Evropskou unií z roku 2016, podle níž Turecko zastaví příliv migrantů do EU jako protihodnotu za miliardy euro pomoci.

V pátek řecký ministerský předseda Kyriakos Mitsotakis řekl, že ta dohoda mezi Tureckem a EU je už „mrtvá“, jelikož „Turecko se rozhodlo tu smlouvu naprosto pošlapat.“

Řecký vůdce řekl, že „Turecko záměrně zkouší migranty a uprchlíky zneužít jako geopolitickou páku k protlačení svých vlastních zájmů,“ s dodatkem, že většina migrantů pokoušejících se o ilegální přechod hranice nejsou uprchlíci ze Sýrie, nýbrž lidé, kteří už řadu let v Turecku bezpečně žijí.

Video zveřejněné ve čtvrtek zjevně ukazuje „Turecké síly aktivně pomáhající migrantům překračovat hranici,“ když je vyzbrojují i kanystry se slzným plynem a pomáhají pašeráckým člunům přeplouvajícím Egejské moře.

„Systematicky pomáhali jak s pozemními, tak s námořními pokusy o přechody do Řecka,“ řekl Mitsotakis.

V reakci na tento nárůst plánuje Řecko zřízení dvou nových zádržných center pro migranty, jedno v bývalých vojenských kasárnách v severním Řecku a druhé u Lamie v centrálním Řecku, uvádí řecké noviny Kathimerini.

Tato centra budou zadržovat migranty, kterým hrozí deportace, kteří byli chyceni při ilegálním vstupu do země od 1. března.

KURT ZINDULKA

8 Mar 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/03/08/reports-turkish-police-use-drones-to-organise-tear-gas-attacks-on-greek-border-guards/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments