Tucty učitelů v Itálii po vakcíně proti koroně onemocněly

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, TECHNOLOGIE

ŘÍM – Tucty italských učitelů byly v severoitalském městě Treviso v pondělí po očkování během víkendu vakcínou AstraZeneca proti koronaviru prohlášeni za nemocné, hlásí místní média.

Žáky z vyšších stupňů základek ze dvou oblastních škol poslali domů o hodinu dříve než obvykle, protože nebylo dost učitelů. Na střední škole Duca degli Abruzzi chybělo ze 130 učitelů 15, protože měli horečku, malátnost a bolesti v kostech.

V místní základní škole San Domenico Savio byli dva ze tří učitelů prohlášeni za nemocné s podobnými potížemi z vedlejších účinků vakcín, po kterých zůstali práce neschopní.

Teď se ozývají zprávy, že některé školy musely nuceně kvůli nedostatku učitelů zavřít, ohlásila v pondělí Tribuna di Treviso, jelikož „tucty a tucty“ místních učitelů nebyly schopny nastoupit do práce.

Italský deník Oggi Treviso v neděli hlásil, že v sobotu byly naočkovány 3 000 učitelů a že dalších 2 500 bylo naplánovaných, že vakcínu dostanou do konce víkendu. Všichni ti učitelé naočkovaní proti koronaviru byli do 55 let věku a všichni dostali vakcínu AstraZeneca.

Tato vakcinační kampaň v Treviso je součástí celonárodního programu nabízejícího koronavirové injekce zdarma italským učitelů mezi 18 a 55 lety věku.

Koncem minulého týdne Nemocnice vévodkyně Alžběty v německém Braunschweigu přerušila do odvolání a svůj vakcinační program, když 37 z jejích 88 očkovaných zaměstnanců zůstalo upoutaných  na lůžku a neschopných práce kvůli vedlejším účinkům podobným jako ty, na které si stěžovali v Treviso.

Také jeden švédský region v polovině února dočasně suspendoval očkování vakcínou AstraZeneca, protože horečky po obdržení injekcí propukly u více lidí, než se čekalo. Očkování koronavirovou vakcínou AstraZeneca se zastavilo také ve dvou místech Dolního Saska, neboť zaměstnanci kliniky si stěžovali na vedlejší účinky.

Nedávná studie zjistila, že zatímco vakcíny Moderna a Pfizer/Biontech mají účinnosti 94 respektive 95 procent, tak účinnosti AstraZeneca je po první vakcinaci 76 procent a po druhé až 82 procent. Jiné studie určily její účinnost na asi 70 procent.

AP Photo/Jean-Francois Badias

THOMAS D. WILLIAMS, PH.D.

22 Feb 2021

Zdroj: https://www.breitbart.com/health/2021/02/22/italy-dozens-of-teachers-sick-after-receiving-coronavirus-vaccine/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments