Trumpovy USA už nejsou bezpečnou zemí, musíme z nich do Kanady brát menšiny a uprchlíky, káže tamní šéfová Zelených

POLITIKA, Světová

Vůdkyně strany Zelených v kanadském parlamentu Eizabeth May vyzvala Justina Trudeaua, aby začal ze Spojených států přijímat všechny osoby z etnických menšin, které v Kanadě požádají o azyl, protože z nich prezident Trump udělal nebezpečnou zemi.

„Je jasné, že když jste muslim, když jste černoch, jste latino, jste indián, tak už pro vás Spojené státy nejsou bezpečnou zemí,“ tvrdila poslankyně parlamentu za Ostrovy Saanichského zálivu v Britské Kolumbii May.

„Naše smlouva se Spojenými státy jako s bezpečnou zemí už prostě dále platit nemůže,“ trvala na svém.

„Potřebujeme změnu statutu bezpečnosti země, aby se sem mohli dostat lidé usilující o ochranu uprchlíků v Kanadě. Proto opět vyzývám ministerského předsedu a ministra imigrace a ministra zahraničních věcí, aby vysvětlili, že za těchto okolností v této pandemii, musíme u lidí, kteří při přechodu naší hranice dodrží naše bezpečnostní předpisy o Covid-19, zařídit, aby nemuseli být vráceni, protože Donald Trump ze Spojených států udělal zemi, která už není bezpečná,“ požadovala.

Prohlášení May, která vede v kanadském federálním parlamentu parlamentní frakci Zelených, přichází spolu s tím, jak Jo-Ann Roberts, dočasná vůdkyně širší strany, vyzvala bílé ženy, aby následovaly příkladu „protestujících“, kteří už přešli k řádění a loupení, nebo aby jejich počínání přinejmenším schválily.

„Vy, také bílé ženy, je třeba, abychom do toho vstoupily. Přestaňte protestující – Na černých životech záleží – označovat za ‚loupící‘ a ‚řádící‘,“ tweetnula 2. června.

„Opakujte po mně: Neexistuje žádná slušný způsob boje proti útlaku,“ pokračovala.

„To, co se děje po celých USA a v Kanadě je platné, správné a nezbytné. Přidejte se.“

Na rozdíl od příspěvku prezidenta Trumpa, kterému je Twitter cenzuruje za „glorifikaci násilí,“ když poukáže, že ti řádící jsou „hulváti“ a varuje, že „když se začne loupit, začne se i střílet,“ tak schvalování nezákonného násilí ze strany Roberts Twitter nenarušoval.

DON MACKINNON/AFP via Getty Images

JACK MONTGOMERY

5 Jun 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/06/05/canada-mp-u-s-not-safe-canada-must-accept-minorities-refugees/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments