Trump tvrdí, že Rusku dala hypersonickou technologii Obamova administrativa

TECHNOLOGIE

10. února v Bílém domě pronesl americký prezident Donald Trump při obchodní poradě projev týkající se amerického rozpočtu na fiskální rok 2021 a také hypersonických zbraní.

Ohledně těch hypersonických zbraní Trump řekl, že Rusko, které je jedinou zemí, která už takovou technologii nasazuje, ji ve skutečnosti dostalo od Obamovy administrativy, přičemž USA nepracovaly na žádném jejím rozvoji.

Trump se rovněž chvástal pokrokem dosaženým v jaderných zbraních a tím, že jak Čína, tak Rusko by se chtěly vyhnout dalším závodům ve zbrojení.

„Teď souběžně, jak Rusko, tak Čína s námi chtějí vyjednávat o zastavení takového šílenství utrácení miliard a miliard dolarů za jaderné zbraně. Ale jediným způsobem jak postupovat, než budeme takovou smlouvu mít, je zatím vytvářet ty nejsilnější jaderné síly rozmístěné všude na světě, neboť jak víte, v posledních letech jsme své atomovky velice modernizovali.

Nakupujeme ale nové. Máme super-rychlé rakety, ohromný počet takových super-rychlých. S těmi je umlčíme „super-rychle“, tam, kde jsou, tam s nimi skoncujeme čtyři, pět, šest a sedm krát rychleji než obyčejnými raketami. Potřebujeme to, protože zase, Rusové nějaké takové mají. Neřeknu vám, jak se k nim dostali. Údajně se k nim dostali z plánů Obamovy administrativy, když jsme je dělali. A to je moc špatné. Není to dobré. Ale tak k tomu došlo. A jak víte, i Čína na tom dělá.“

To je ale stejné iluzionistické představení k sebeklamu, jako když bývalý americký národně bezpečnostní poradce John Bolton tvrdil, že ty hypersonické technologie Rusko ukradlo od USA.

V srpnu 2019 po incidentu s údajnou explozí rakety u ruského pobřeží Bolton řekl, že „tam něco jasně hrozně špatně dopadlo,“ to rovněž ukazuje, že Rusko „pořád utrácí na obranu dost na to, aby nejen modernizovalo svůj jaderný arzenál, nýbrž aby postavili nové druhy nosičů, hypersonické kluzáky, hypersonické křižující střely, což je do velké míry ukradeno z amerických technologií.“

Časový rozvrh přístupu k hypersonickým zbraním je ve Washingtonu tudíž následující:

  • Původně jak média, tak oficiální činitelé tyto zbraně zlehčovali slovy, že jde prostě o určitou pohádku a nic takového neexistuje;
  • Pak, když bylo jasné, že existují, začala se šířit zpráva tvrdící, že ač je to pravda, tak stejně nefungují, „jak je to inzerováno,“ a že ve skutečnosti nejsou ani hypersonické;
  • Když proběhly jejich úspěšné testy a ukázalo se, že opravdu umí létat hypersonickými rychlostmi, začaly se objevovat zprávy, že Rusko bude mít „jen“ 60 hypersonických střel schopných nést jadernou hlavici;
  • Když byla hypersonické technologie potvrzena jako skutečná, zjevně s tím, že počet ruských hypersonických střel bude „dostatečný“, tak se přišlo na to, že Moskva tu technologii ve skutečnosti ukradla od USA. Washington teď nalévá ohromné sumy do pokusů to dohnat, protože asi přišli o svoji technologii, když jim ji Rusko „ukradlo“.
  • Teď nakonec Trump odhalil, že to byla ve skutečnosti Obamova administrativa, kdo Rusku tu hypersonickou technologii dal, a nejspíš si bývalý americký prezident Barack Obama nechal tajemství hypersonické technologie pro sebe a odmítl se o ni rozdělit se zbytkem USA.

Kromě toho je návrh amerického rozpočtu na 4,8 bilionech $. Z toho 705 miliard $ je pro ministerstvo obrany.

Kosmické síly dostanou 111 miliard $, aby financovaly základní nábor personálu pro USSF včetně personálu pro centra vývoje doktríny, testování a výcviku pro tuto novu ozbrojenou sílu. USSF si uvědomuje, že existující kosmické síly v blízké budoucnosti chtějí postoupit za Letectvo a vystupňovat to v příštích několika letech k dalším komponentům, aby tak řešily tyto rostoucí hrozby a udržely si strategickou převahu. Rozpočet rovněž naroste Agentuře kosmického vývoje, která byla zřízena v roce 2019, aby posilovala inovace rozšířeným využíváním prosperujícího domácího komerčního kosmického sektoru, a US Kosmické velitelství, které by mohly využít síly a kapacity USSF.

Ve vývoji hypersonických zbraní se předpokládá, že se bude muset rozpočet navýšit na 3,2 miliardy $.

Rozpočet podporuje větší testování operačních letů nezbytných pro rychlejší získání plného operačního nasazení schopných zbraňových systémů, které budou schopny bezprecedentního ofenzivního úderu v mnoha bojových doménách.

3,2 miliardy $ je poněkud dost velké financování na to, aby se urychlil vývoj technologie, kterou USA údajně už měly a poskytly ji Rusku.

Zdroj: https://southfront.org/trump-claims-obama-administration-gave-hypersonic-technology-to-russia/

Sdílejte přátelům

1
Komentujte

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Miroslav

USA by nikdy nedaly své vojenské technologie RF, je to další falešná zpráva od válečných šílenců v USA.