Trump slibuje, že na sociálních médiích skoncuje s totální kontrolou radikální levice

Cenzura a informační manipulace, NWO

Prezident Trump prohlásil, že nad Facebookem, Instagramem, Twitterem a Googlem má úplné velení a kontrolu „radikální levice“ a slíbil, že jeho administrativa se do toho vloží a skoncuje s tím.

V pátek prezident rovněž poděkoval svým „bojovníkům od klávesnic“ za jejich podporu, neboť ty technické firmy obviňují z cenzury.

„Nad Facebookem, Instagramem, Twitterem a Googlem má plné velení a kontrolu Radikální levice,“ tweetnul v sobotu prezident. „Ale administrativa už na nápravě této protizákonné situace pracuje. Zůstaňte naladěni a posílejte nám jména a události.“

The Radical Left is in total command & control of Facebook, Instagram, Twitter and Google. The Administration is working to remedy this illegal situation. Stay tuned, and send names & events. Thank you Michelle! https://t.co/ZQfcfD3Hk9

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) May 16, 2020

RT referuje:

Trump přímo odpovídal Michelle Malkin, kontroverzní pravicové myslitelce a odpůrkyni cenzury Technických mamutů. Když Trump v pátek pronášel své zvolání k legiím svých internetových příznivců, o kterých mluvil jako o svých „bojovnících od klávesnic“, tak si Malkin postěžovala, že proti pravičákům jsou pořád „na internetu bezohledné čistky,“ a ptala se, zda by prezident „neměl možná něco dělat už dříve a jestli není příliš pozdě?“

Hello @realdonaldtrump – Nice words about „Keyboard Warriors,“ but they are being ruthlessly purged from the Internet while you „monitor the situation.“ Maybe do something before it’s too late? https://t.co/9tj4eQ4rOG

— Michelle Malkin (@michellemalkin) May 15, 2020

Konzervativci už dávno tvrdí, že firmy ze Silicon Valley po nich jdou. ‚Deplatformizace‘ prominentních konzervativních osobností jako moderátora InfoWars Alexe Jonese a zakladatele ‚Proud Boys‘ Gavina McInnese jen zdůrazňují, jak pravdivá jsou ta tvrzení o jejich zaujatosti, stejně jako všechny ty úniky informací, zprávy a přiznání odhalující levicovou zaujatost mezi představenstvem Googlu, Twitteru a Facebooku.

Stejné argumenty však vznáší i ti levičáci, kteří jsou mimo hlavní proud, kteří tyto platformy obviňují z cenzury čehokoliv, co není naprosto přesně v linii hlavního vedení levičáctva, i když jde o politiku v podstatě na jejich straně.

Trump se snad i pochopitelně zaměřuje na stížnosti konzervativců. Jenže ten sobotní tweet není první, kdy žádal o jména a sliboval zásahy. Ještě než loni pozval davy pravičáků a osobností alternativních sociálních médií do Bílého domu na summit, tak Trump požádal veřejnost, aby lidé předložili své vlastní příběhy o zaujatosti a diskriminaci na webovou stránku Bílého domu pro tipy od veřejnosti. O měsíc později administrativa údajně zvažovala vydání vládní vyhlášky o cenzuře, vyhláška však nikdy vydána nebyla.

Trumpova administrativa však už proti mamutům ze Silicon Valley postupuje některými jinými způsoby. Podle ministra spravedlnosti Williama Barra vede ministerstvo spravedlnosti proti Googlu už od loňska protitrustové vyšetřování. V pátek Wall Street Journal referoval, že proti této společnosti budou obvinění podána už asi počátkem letošního léta.

Také skupina ministrů spravedlnosti jednotlivých amerických států vede proti Googlu, který kontroluje 90 procent světového vyhledávání na webu, podobné vyšetřování. Navíc jsou Facebook a Amazon vyšetřováni Federální obchodní komisí, Kongresem a ministry spravedlnosti jednotlivých států.

Tato vyšetřování však nejsou zaměřena na politiky svobody slova těchto platforem, nýbrž na jejich monopolistické chování. O svobodě slova zatím Trump dost hlasitě mluvil, ale bylo by třeba, aby přistoupil i k troše konkrétních činů.

May 16, 2020 Niamh Harris

Zdroj: https://newspunch.com/trump-vows-to-end-radical-lefts-total-command-control-of-social-media/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bogyay
4 měsíců před

Megatrendy:
Deglobalizácia, Decentralizácia, Demonopolizacia sveta úspešne napredujú.
Napr. Google, Facebook, Amazon a iné monopolné centrá môžu mať globálnu značku, ale v každom národnom štáte budú mať lokálnu ekonomickú ( účtovnú ); a teda aj morálnú nezávislosť / slobodu.
To sa týka aj Masmédií ( ideológia ) …., ktoré národy sveta len ohlupujú, manipulujú a