Trump se obrací proti Boltonovi a obviňuje jej z pokusů o zahájení války ve Venezuele

Mezinárodní konflikty, NWO, POLITIKA, Světová

Obrátil se nakonec prezident Trump proti Johnu Boltonovi? Začíná to vypadat, že je to opravdu tak.

Krátce předtím, než prezident Trump poslal tweety o schůzce s Marcem Rubiem a Rickem Scottem, kde se diskutovaly ty „strašlivé Madurovy činy“, vydal Washington Post povídačku anonymního zdroje, který tvrdí, že Trump je ze situace ve Venezuele čím dál naštvanější a obviňuje pomocníky jako Bolton z toho, že ho navedli ohledně šancí na úspěch vůdce tamní opozice Juana Guaida k nesmyslným očekáváním.

Podle WaPo popsal Trump Madura jako „trochu moc tvrdé sousto“, aby to šlo skousnout, a pomocníky obviňoval, že ho naváděli k nesmyslům, když mu napovídali, že ten strhující vůdce tamních socialistů půjde svrhnout něčím takovým, jako byly demonstrace z minulého týdne. Trump v posledních dnech vyjádřil obavy, že Bolton se ho vlastně pokouší „zavléct do války.“ A my si docela dovedeme představit, že něco jako ty nedávno uniklé plány na Amerikou podporovaný puč vypracované SOUTHCOM (velitelstvím jižních sil) zrovna s uklidněním těchto obav nepomohly.

A pamatujte, že Bolton byl vždy klíčovou postavou při eskalaci všech napětí s Íránem do situace, která začíná vypadat jako bychom stáli na pokraji ozbrojeného konfliktu.

Ač zdroje WaPo stojí na svém, že Bolton má svůj job jistý – tedy přinejmenším prozatím – skutečností je, že Trump už Boltona nachytal při jeho fíglech prosazujících neoconství, takže to teď vypadá, že už mu navíc došlo, že Boltonovy vize jsou v rozporu s Trumpovou platformou „Amerika v první řadě“, v důsledku čehož to pro Boltonovy další perspektivu to nevypadá moc dobře.

Tento týden už viceprezident Mike Pence odhalil, že Bílý dům zruší sankce na generála, který se obrátil proti Madurovi a nabídne stejnou amnestii všem vojenským činitelů, kteří se k němu přidají.

Oficiálně se politika této administrativy zatím vůbec nezměnila. Ta zpráva však přinejmenším ukazuje, že Trump vůbec nemá chuť do toho, co vypadá jako pomalý pochod směrem k další americké vojenské intervenci – a že by mohl přijmout kroky, kterými zabrání, aby k něčemu takovému došlo.

by Tyler Durden

Thu, 05/09/2019 – 10:16

Zdroj: https://www.zerohedge.com/news/2019-05-09/trump-turns-bolton-accuses-him-trying-start-war-venezuela-wapo

 

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments