Trump říká, že neexistuje důkaz, že Navalný byl otráven, říká, že Čína je „daleko horší“ než Rusko

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, POLITIKA, Světová

4. září americký prezident Donald Trump odmítl odsoudit Rusko za údajné otrávení Alexeje Navalného.

„Musíme se na to podívat velice seriózně. Kdyby tomu tak bylo, tak si myslím, že to uděláme,“ řekl Trump, když se ho ptali, jak by USA měly reagovat.

„Nevím přesně, co se stalo. Myslím, že je to tragické. Je to strašné, stát se to nemělo. Zatím nemáme žádný důkaz, ale podívám se na to,“ dodal.

Řekl, že zatím není žádný důkaz a pak tuto otázku smečoval na Čínu.

https://southfront.org/wp-content/uploads/2020/09/1-3.mp4?_=1

Zdůraznil, že média milují, když mohou věnovat pozornost Rusku se vším negativním, ale Peking si asi zaslouží také nějakou pozornost, protože Čína dělala věci, které jsou „daleko horší“.

„Je zajímavé, že všichni vždy zmiňují Rusko,“ řekl Trump reportérům, když se ho ptali na otravu Navalného, „ale mě nezajímají vaše zmínky o Rusku, naopak smýšlím pravděpodobně. V tomto okamžiku je Čína zemí, o které by se mělo mluvit daleko více než o Rusku, protože ty věci, které Čína dělá, jsou daleko horší, podíváte-li se, co se děje ve světě.“

Řekl však, že pokud důkazy ukáží na to, že to Rusko udělalo, tak to bude jasně zlé.

Trump řekl, že by „nebyl vůbec spokojený“, pokud by Navalného otrávila ruská vláda.

Hájil postoj své administrativy k Moskvě, kdy konkrétně citoval rozhodnutí poskytnout Ukrajině protitankové zbraně k boji proti Putinem podporovaným separatistům.

Uvedl ale také: „S prezidentem Putinem vycházím dobře.“

Trumpova veřejná zdráhavost odsoudit Putina stojí zvláště za pozornost, když se jiní členové jeho administrativy k údajnému otrávení Navalného dost hlasitě ozývali.

„Spojeným státům dělají hluboké starosti dnes zveřejněné výsledky. Otrava Alexeje Navalného je zcela zavrženíhodná. Rusku už v minulosti používalo chemickou nervovou látku Novičok,“ řekl mluvčí Národně bezpečnostní rady John Ullyot. „Budeme spolupracovat se spojenci a s mezinárodní komunitou, abychom Rusko pohnali k odpovědnosti všude, kam nás dovedou důkazy a omezili peníze na jejich zlonosné aktivity.“

Náměstek ministra zahraničí Stephen Biegun se v pátek v USA sešel s ruským velvyslancem a vyjádřil „hluboké starosti“ nad otrávením chemickým nervovým jedem, uvedlo ministerstvo zahraničí na objasňujícím meetingu.

Tisková tajemnice Bílého domu Kayleigh McEnany tuto otravu nazvala „jasně zavrženíhodnou.“

„Rusko používalo chemické nervové látky v minulosti a my spolupracujeme se svými spojenci a s mezinárodní komunitou, abychom ty v Rusku pohnali k odpovědnosti, kdekoliv nás k tomu důkazy dovedou a omezili peníze na jejich zlonosné aktivity,“ řekla.

Mezitím se na lidi naléhá, aby volili podle anti-ruské hysterie na vzestupu, jako je billboard níže, který se pokouší tvrdit, že když Donal Trump zvítězí v dalším kole prezidentských voleb, dostane se Američanům od Rusů poučení.

Zdroj: https://southfront.org/trump-says-theres-no-evidence-navalny-was-poisoned-says-china-is-much-worse-than-russia/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments