To my budeme většinou, říká Salvini z Itálie o evropském konzervativním hnutí

Evropská Unie, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, POLITIKA

Premiér Orbán měl sílu odejít z europarlamentního seskupení EPP, které zahýbá doleva, říká Matteo Salvini v interview pro maďarský tisk

Italská strana Liga, polská strana Zákona a spravedlnosti (PiS) a maďarský Fidesz spojily síly, aby poskytly životaschopnou konzervativní alternativu k Evropské lidové straně (EPP), která se čím dál více zříká tradičních hodnot, řekl po své schůzce v Budapešti s Mateuszem Morawieckim a s Viktorem Orbánem v interview se zpravodajským a názorovým portálem Mandiner vůdce strany Liga Matteo Salvini.

„Pracujeme na tom, abychom nabídli lidu Evropy alternativu k levici a k čím dál levicovější centro-pravici. Proto svoláváme nové hnutí Evropské renezance, kdy začínáme od společných hodnot jako práce a zdraví v době, kdy je dost jasné, že Evropa naprosto selhala v boji proti Covid-19, v boji za křesťanské hodnoty, za zemědělství, při ochraně společných hranic a při zajištění bezpečnosti. Našim cílem je stát se silou číslo jedna uvnitř evropských institucí i mimo ně,“ řekl Salvini.

Jak Remix News referoval už dříve, Viktor Orbán, Matteo Salvini a Mateusz Morawiecki diskutovali o své spolupráci v Evropě už předtím v dobách, kdy dříve největší konzervativní seskupení Europarlamentu Evropská lidová strana čím dál více opouštěla své tradiční hodnoty, aby protlačovala levicovou agendu.

Když se ho ptali na roli maďarského ministerského předsedy, jakou v nově zformované alianci hraje, tak řekl, že tu nosnou.

„Je jednou z jeho duší, jedním z jeho motorů. Není vůbec náhoda, že jsme své shromáždění měli v Budapešti. Věřím, že Maďarsko, Polsko a Itálie jsou přátelští lidé a podobné politické síly. Orbán našel sílu, aby opustil tu neustále se k levicovým hodnotám čím dál více uchylující Evropskou lidovou stranu. A Liga a Polsko jsou dispozici, abychom udělali něco nového,“ řekl.

Když se ho ptali na šance konzervativní aliance, že jejich boj proti levicovým silám Evropského parlamentu uspěje, tak Salvini řekl, že klíčem jsou společné hodnoty.

„Uděláme to společnými ideály a spoluprací. Dnes mluvíme o vakcínách, evropské produkci, ekonomické spolupráci, podpoře rodiny a o daních. Závidím Maďarsku daňový systém založený na plošné osobní dani z příjmu a také jej prosazuji v Itálii. Věřím, že bojem za naše společné hodnoty v Europarlamentu si lze vybojovat většinu a vyřadit levici ze hry. Pokud se Evropská lidová strana, Konzervativci a reformisté, Identita a demokracie a další skupiny dají dohromady, tak dosáhneme většiny,“ řekl Salvini.

Když se ho ptali na jeho imigrační politiku, kvůli které je pořad terčem útoku, tak Salvini řekl, že i společná obrana hranic by v Evropě mohla získat většinu.

„Vedu kvůli té ochraně hranic spoustu – ani přesně nevím kolik probíhajících právních sporů – ale lidé, jsou to lidé, kdo se mnou souhlasí. Pomůžeme s rozvojem afrického kontinentu daleko více, když ty peníze utratíme v Africe a ne tady. Věřím, že většiny lze dosáhnout i v Evropském parlamentu ohledně záležitosti ochrany hranic. Chceme v této záležitosti více Evropy, ač my, tj. Orbán, Morawiecki a já, jsme obvykle obviňováni z pravého opaku. Oni na nás také útočí, že my bojujeme proti Evropě a proti naší společné bezpečnosti, ale my bychom chtěli více evropské společné obrany,“ řekl Salvini.

Náhledový obrázek: Vůdce ligy Matteo Salvini. (Mandiner/Árpád Földházi)

April 12, 2021

editor:REMIX NEWS

author:DÉNES ALBERT

via:MANDINER

Zdroj: https://rmx.news/article/article/we-will-be-the-majority-italy-s-salvini-says-about-europe-s-conservative-movement

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments