Thajský král ve vlastní karanténě v Německu s 20 služebnicemi

MULTIKULTURALISMUS

Thajský král Maha Vajiralongkorn je momentálně ve vlastní karanténě proti čínskému koronaviru v německém luxusním hotelu s doprovodem 20 konkubín a služebnic, hlásily tento týden místní zprávy.

Ač je většina hotelů v Německu kvůli celonárodní karanténě zavřená, tak tento 67letý host si najal celý Grand Hotel Sonnenbichl v alpském výletním městě Garmich-Partenkirchen poté, co jim místní činitelé k tomu dali „speciální povolení,“ uvádí německý populární Bild.

Ovšem neizoloval se tam sám nebo s blízkými členy rodiny, Vajiralongkorn si tam nastěhoval tým 20 konkubín a služebnic. Jeho plánovaný doprovod přes sto lidí byl údajně zmenšen na minimum, když 119 jeho členů bylo posláno zpět do Thajska, když existovalo i podezření, že by tím virem mohli být nakaženi.

Není jasné, že jestli v hotelu je s ním některá z jeho čtyř manželek. Ač hotel o této party neposkytne konkrétní údaje, tak místní činitel Bildu řekl, že úřady jeho pobyt schválily, protože „tito hosté jsou jedinou, homogenní skupinou lidí bez jakékoliv fluktuace.“

Zprávy o Vajiralongkornově zdravotním pobytu v jeho království nebyly přijaty dobře, kdy lidé porušují zákony o úctě k majestátu této země, neboť jej kritizují na sociálních médiích. Podle Thajského práva ti, co jsou shledáni vinnými z kritiky monarchie, mohou dostat až 15 let vězení.

Avšak ani taková hrozba nestačila, aby Thajci na něj neútočili za jeho bujarý životní styl. Hashtag #WhyDoWeNeedAKing  (proč potřebujeme takového krále) byl na Twitteru za 24 hodin sdílen 1,2 milionkrát poté, co prominentní pro-republikánský aktivista Somsak Jeamteerasakul prohlásil, že král z Thajska uprchl před „nudou“, co tam vypukla, když se tam eskalovala tento měsíc epidemie. Ten se také v únoru objevil na veřejnosti.

„Vajiralongkorn se na Thajský lid vykašlal a nechal jej, aby se lidé s virem trápili sami,“ napsal Jeamteerasakul, který žije ve francouzském exilu. „Také Německo má starosti s virem, to ho ale nezajímá.“

Vajiralongkor vládne jako král od roku 2016 po smrti svého otce Bhumibola. Ač není možné udělat průzkum míry jeho schvalování mezi obyvatelstvem, panuje přesvědčení, že je méně populární než jeho otec, který zemi vládl přes 70 let. Svůj extravagantní životní styl si financuje ze svého nesmírného bohatství odhadovaného na asi 30 miliard $, což z něj činí jednoho z nejbohatších lidí světa, stejně jako nejbohatšího vůdce.

Ve středu odpoledne mělo Thajsko zaznamenaných 1 771 potvrzených případů koronaviru a 12 mrtvých. Německo, kde král momentálně pobývá, má daleko více potvrzených případů 76 544 a 858 mrtvých.

Thai TV Pool via AP

BEN KEW

1 Apr 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/national-security/2020/04/01/reports-king-thailand-self-isolating-germany-20-female-servants/

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments