Talibán se amerikanizoval: americké káry, americké kvéry, americké kostýmy

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, POLITIKA, Světová

V posledních dnech přišly zprávy, že Talibán se pokouší zavést vyšší míru výstrojní kázně tak, aby jeho síly vypadaly dobře připravené k „vládnutí“ ve válkou rozervaném Afghánistánu.

Jsou tu náznaky, že tato skupina by mohla přistoupit ke změně vzhledu, aby vypadala více na profesionální ozbrojené síly, neboť zahajuje snahy získat „legitimitu“, jak doma, tak v zahraničí. To se liší od jejich typického vzhledu bradatých džihádistů v rozedraných hadrech z hor v islámském hávu. Dostalo se jim ale trochy pomoci, když zdědili to vojenské vybavení za něco přes 80 milionů $, co tam zbylo po odchodu vojsk USA a Západní koalice. „Seznamte se tedy s novými týmy Talibánu v amerických kárách, s americkými kvéry a v amerických kostýmech“ od jednoho s pozorovatelů žurnalistů na fotce vyobrazující militanty Talibánu předvádějící se ve vzezření speciálních sil.

Talibán si rovněž užívá hojného množství uniforem nyní rozpuštěné afghánské národní armády samozřejmě též předtím dodaných za peníze amerických daňových poplatníků.

Čím dál více fotek a videí v poslední době potvrzuje, že islamisté z této mezinárodně uznané teroristické organizace se všude čím dál více hemží už uniformovaní…

Tady je video, které vyobrazuje i nově předvedené „Jednotky speciálních sil Talibánu“…

A ano, k jejich outfittu teď patří i brýle pro noční vidění a pokročilá technologie dalekohledů sloužících jako mířidla na jejich v Americe vyrobených puškách. https://twitter.com/RespectIsVital/status/1429415656735268864?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1429415656735268864%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.zerohedge.com%2Fgeopolitical%2Fmeet-new-taliban-special-forces-look-american-car-american-weapons-american-costume

Jeden ze znalců z Fox News tento týden k těm katastrofálním událostem uplynulého týdne vtipkoval:

Joe Biden daroval Talibánu vojenskou výzbroj. Ne jen „ve vojenském stylu“ nebo jen „střelné zbraně,“ dal jim pušky pro selektivní palbu, drony, pokročile obrněná vozidla a spoustu munice.

Mezitím se Talibán zjevně už připravuje na zimní výcvik pro válčení arktického typu, které je v jisté míře typické jen pro nejpokročilejší ozbrojené síly světa, které jsou k tomu vybavené.

A lze těžko pochybovat, že Talibán pořád ještě zkouší vymyslet, jak dostat ty vrtulníky Black Howk, co tam létají.

BY TYLER DURDEN

SUNDAY, AUG 22, 2021 – 12:35 PM

Zdroj: https://www.zerohedge.com/geopolitical/meet-new-taliban-special-forces-look-american-car-american-weapons-american-costume

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments