Syrští džihádisté prchající do Turecka, odkud v tureckém žoldu odchází do Libyjské války, tam dezertují a prchají do Itálie

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Řada syrských bojovníků, co odešla bojovat do Libye, tam už válku opustila a uprchla do Itálie, tvrdí stránky opozičních médií, odkud je cituje Al-Watan.

Podle těchto zpráv už do Itálie dorazilo nejméně 17 syrských bojovníků, kteří se v Libyi zdrželi jen chviličku.

Tyto zprávy tvrdí, že syrští bojovníci se záměrně nechávají najmout k vyslání do Libye, aby tam pak dezertovali a utekli do Itálie.

Podle Syrských pozorovatelů lidských práv (SOHR) do Libye zatím odešlo asi 2400 syrských válečníků.

Dalších 1200 bojovníků z četných frakcí Svobodné syrské armády (FSA) nastoupí na cestu do Libye v nejbližších týdnech. Na Středním východě sídlící reportér pro The Investigative Journal Lindsey Snell už od zdroje z Libyjské národní armády (LNA) slyšel:

„Tito žoldnéři vůbec nevěří, že by se kdy vrátili do Turecka nebo Sýrie, takže zkusit dostat se do Evropy je pro ně tou nejlogičtější volbou,“ řekl tento zdroj.

„A teď podle tohoto zdroje u LNA to už vypadá, že jeden uprchlý člen ISIS, kterému se povedlo vstoupit do Tureckem podporované militantní frakce vyslané do Libye, už také zkusil vyrazit do Evropy,“ hlásil dále The Investigative Journal.

Minulý měsíc už přes Bloomberg přišlo potvrzení zpráv o tom, že Turecko syrským bojovníkům nabízí žoldnéřské smlouvy, aby pomohli libyjské Vládě národní shody (GNA).

Řada z těchto bojovníků už byla v Libyi spatřena, obvykle u hlavního města Tripolis.

by Tyler Durden

Wed, 01/22/2020 – 03:30

Via AlMasdarNews.com,

Image via AMN

Zdroj: https://www.zerohedge.com/geopolitical/syrian-fighters-abandon-libyan-war-flee-towards-italy-report

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments