Syřané slaví Vánoce a radují se při nich z odchodu amerických vojsk

Mezinárodní konflikty, NWO

December 24, 2018 Niamh Harris

Sýrie, jejíž území bylo letos do velké míry osvobozeno od ISIS, oslavuje Vánoce a doufá, že její boj se chýlí ke konci, jelikož militanti ztrácí kontrolu a zahraniční síly konečně už odchází.

V pradávném městě Aleppo se do ulic vyhrnuly stovky Syřanů, aby tu radostně slavily a nejvyšší ze všech vánočních stromků pak postavili v hlavním městě Damašku.

RT hlásí:

Vánoce jsou v syrském městě Aleppo opravdu obzvlášť důležitý svátek – a není to jen proto, že toto město před válkou mělo v této převážně muslimské zemi největší křesťanskou menšinu.

Bitva o toto město, která zuřila čtyři a půl roku, skončila jen dva dny před Vánocemi roku 2016, a tak se teď vánoce slaví zároveň jako oslava osvobození.

Toto město, které bývalo v Sýrii největší, zažilo roky intenzivního městského válčení, při němž bylo rozděleno napůl mezi vládní síly a konglomerát zde nasazených militantních skupin. Jelikož se syrským vládním silám a jejich spojencům podařilo rozhodné vítězství, tak teď v tomto městě mohou křesťané Vánoce už zase otevřeně slavit v relativním bezpečí.

 

Dva roky po vítězství nabraly ty oslavy plně na síle, kdy začínají připomínat barvité předválečné festivalové slavnosti. Záznam této scény ukazuje hlavní vánoční strom v tomto městě na náměstí Al Aziziyah, zpívající děti v kostýmech Santy a ohňostroje osvětlující noční oblohu místo někdejších světelných střel.

Christmas in #Aleppo #Siria #Syria pic.twitter.com/mPU8AGkuib

— Gabriel Garroum Pla (@GabrielGarroum) December 24, 2018

Obyvatelé Aleppa doufají, že celá Sýrie povstane z popela stejně, jako se to podařilo tomuto městu.

„Aleppo je stále živé. Přestáli jsme to i přes tu válku a obležení. Teď vidíme, jak se sedláci a občané vracejí na své statky a do svých vesnic zničených terorisme, a to je dobrou předzvěstí budoucnosti,“ řekl RT Ruptly jeden místní obyvatel.

„Doufáme, že budeme moci Sýrii obnovit takovou, jaká bývala. Toto je díky vytrvalým, trpělivým a vítězným lidem z Aleppa. A my doufáme, že celá Sýrie bude jako Aleppo a že se toho terorismu můžeme zbavit. Doufáme, že už brzy přijde vítězství. Šťastné Vánoce.“

بالفيديو والصور ـ أجواء #عيد_الميلاد في مدينة #حلب https://t.co/zGjcZZmCKq#ميلاد_مجيد#Aleppo#Christmas #ChristmasEve pic.twitter.com/Z00IAJd3cs

— nbnlebanon (@nbntweets) December 24, 2018

Zdroj: https://newspunch.com/syrians-celebrate-christmas-as-us-troops-leave/

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments