SWIFT oznámil, že „lituje tlaku“ na odpojení Ruska

Nezařazené

S každým dalším pokřikem, že by Západ měl Rusko donutit k odchodu z globální služby výměny peněžních zpráv, kterou je SWIFT – čímž by mělo v podstatě zablokovány transakce v „rozvinutých“ měnách – a s každým dalším odpovídajícně hlasitějším prohlášením Ruska, že je na to připraveno a že by takovýto krok uvítalo, jelikož by ho v podstatě donutil opustit petrodolar a přimknout se ještě těsněji k Číně, tak tu ale byl ještě jeden subjekt, jehož postoj k této záležitosti byl převážně ignorován – SWIFT samotný.

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

V překvapivém tiskovém prohlášení toto členy vlastněném družstvo dnes ráno odhalilo, že nejenže obdrželo „apely na odpojení určitých institucí i celých zemí od jeho sítí – naposledy Izraele a Ruska,“ ale že těchto „tlaků“ lituje, jelikož ty „obklopující mediální spekulace přináší riziko podvracející systémový charakter služeb, které SWIFT poskytuje zákazníkům celého světa.“

A když teď SWIFT zašel až tak daleko, že se distancoval od zdrojů takovýchto vnějších „tlaků“, které nepotřebují žádné další objasnění, tak je určitě nesoulad za scénou SWIFTu daleko větší, než jaký kdy spatřilo mainstreamové mediální oko.

Z tohoto tiskového prohlášení:

SWIFT a jeho akcionáři obdrželi apely na odpojení institucí i celých zemí z jeho sítě – naposledy u Izraele a Ruska.

SWIFT je neutrální globální družstevní společnost zřízení podle belgického práva. Zřízena byla svými členy a pro své členy, aby vytvořili společnou celosvětovou služby zpráv a společný jazyk pro mezinárodní transakce. SWIFT poskytuje služby více než 10 500 finančním institucím a korporacím ve více než 200 jurisdikcích celého světa. SWIFT je poskytovatelem kritických služeb pro finanční průmysl a hraje nosnou úlohu v podpoře mezinárodní komerce a obchodu.

Služby SWIFT jsou sice konstruované i k zařizování toho, aby zákazníci vyhověli sankcím a dalším regulacím, SWIFT však nebude v důsledku politických tlaků činit žádná jednostranná rozhodnutí o odpojování institucí ze své sítě.

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

SWIFT těchto tlaků lituje stejně jako těch mediálních spekulací kolem toho, ty obojí představují riziko podvrácení systematického charakteru služeb, které SWIFT poskytuje svým zákazníkům po celém světě. Ten jako poskytovatel se systémově globálním charakterem nemá žádnou pravomoc přijímat sankční rozhodnutí.

Jakékoliv rozhodnutí o uvalení sankcí na země nebo jednotlivé subjekty spočívá výlučně na kompetentních vládních orgánech a odpovídajících zákonodárcích. Jelikož má sídlo v EU, tak SWIFT plně podléhá všem vztahujícím se evropským zákonům.

Zde je více.

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček

Zdroj: zerohedge.com

Čtěte také:

 

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments