Svobodní: S ČSSD nás čeká růst nezaměstnanosti a růst dluhu na 2,5 bilionu korun

Nezařazené

Česká strana sociálně demokratická na sjezdu představila svůj hospodářský plán – zvýšit minimální mzdu na 12 tisíc korun, držet deficit na 3 % HDP a zrušit “rovnou daň” (zdroj idnes.cz).

Pokud ČSSD vyhraje volby, čeká nás růst nezaměstnanosti a růst dluhu, tedy pokračování ve šlépějích současné vlády. Pokud bude ČSSD vládnout s rozpočtovým deficitem 3 % HDP ročně, naroste do roku 2018 státní dluh na 2,5 bilionu korun. Pokud ČSSD zvýší minimální mzdu, nevyplatí se firmám zaměstnat nikoho, jehož práce má nižší hodnotu než 16 000 korun (mzda plus povinné pojistné) a nezaměstnanost poroste.

Politické plány ČSSD se prakticky neliší od reálné politiky současné vlády, která též drží deficit na 3 % HDP a za čtyři roky zvýšila dluh o půl bilionu korun, zrušila rovnou daň zavedením tzv. “solidární přirážky” a ničí trh práce nesmyslnými dotacemi (viz aktuální plán ministryně Müllerové).

Naproti tomu Svobodní mají v plánu zrušení minimální mzdy a legalizaci švarcsystému, vyrovnání rozpočtu a zrušení daně z příjmu (a proti tomu zrušení dotací).

Petr Mach, předseda Strany svobodných občanů svobodni.cz 15.3.2013

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
3 let před

Its like you read my mind! You seem to know so much about this,like you wrote the book in it or something.

4 měsíců před

Thanks for posting and sharing of the topic svobodni s cssd nas ceka rust nezamestnanosti a rust dluhu na 25 bilionu korun blog, and provide more information. I really like this blog.
<a href=https://subhlogistics.in/ title=”Best packer and mover in patna”>Best packer and mover in patna</a>

2 měsíců před

I like this blog post, it’s really provide good creativity articles of svobodni s cssd nas ceka rust nezamestnanosti a rust dluhu na 25 bilionu korun. thank you for posting this blog.

<a href=https://vtplbihar.com/ title=”Best security services in Bihar”>Best security services in Bihar</a>

1 měsíc před

I like this blog post, it’s really provide good creativity articles of reformy. thank you for posting this blog.
<a href=https://vtplbihar.com/ title=”Best security services in Bihar”>Best security services in Bihar</a>