Svobodni: Den nezávislosti 2012 a oslava narozenin Karla Havlíčka Borovského

Nezařazené

Svobodní: Den nezávislosti 2012 15:00 – 16:00
Slovanský institut: Oslava narozenin Karla Havlíčka Borovského 14:00 – 14:40

Strana svobodných občanů si dovoluje pozvat všechny příznivce svobodné a samostatné České republiky na tradiční shromáždění v den státního svátku.

Sejdeme se tradičně 28. října v 15 hodin na Jungmannově náměstí v Praze.

Opět si připomeneme den osamostatnění státu od Rakouska-Uherska a vyhlášení svrchovaného Česko-Slovenska v roce 1918 a vyslovíme se pro osamostatnění České republiky od Evropské unie.

Na shromáždění nás pozdraví zpěvák Ivan Mládek, který Svobodným fandí, a zazpívá.

Po shromáždění se přesuneme do nedaleké restaurace k neformálnímu posezení. Proběhne i autogramiáda druhého, doplněného vydání knížky „Jak vystoupit z EU

Událost na FB: facebook.com

Petr Mach
předseda
www.svobodni.cz

VZPOMÍNKA NA KARLA HAVLÍČKA

Po roce vás opět srdečně zveme na vzpomínkové setkání na význačného národoveckého novináře a bojovníka za českou věc Karla Havlíčka Borovského, které se uskuteční u jeho hrobky na Olšanských hřbitovech v Praze.

Akce proběhne v neděli 28. října 2012, tedy zároveň v den nejvýznamějšího svátku našeho národa, v den vyhlášení samostatné Republiky Československé.

Sraz účastníků je ve 14 hodin u hlavního vchodu na Olšanské hřbitovy (Vinohradská třída). Nejbližší spojení: tramvaj – zastávka „Olšanské hřbitovy; metro A – stanice „Flora“.

Během setkání bude vzpomenuto na Havlíčkovu osobnost a předneseno několik úryvků z jeho díla.

Doporučujeme přinést svíčku (bude navíc čas „dušiček“). Cestou k Havlíčkově hrobce se krátce se svíčkou zastavíme i u hrobu básníka a politika Viktora Dyka, který je po cestě.

Na místě bude možné zakoupit nejnovější publikaci Slovanského kulturního institutu – sborník „Karel Havlíček z Borové“, který jsme právě vydali. Cena je 40 Kč (více ZDE).

Zve Vás Radim Panenka slovansky-institut.cz

 

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
13 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments