Svobodní: 38 miliard na eurozónu: Vláda zklamala, odmítnout to musí parlament

Nezařazené

Svobodní odsuzují rozhodnutí české vlády poslat na eurozónu skrze Mezinárodní měnový fond 1,5 mld eur (38 miliard korun) z devizových rezerv. Vláda informovala, že poskytne České národní bance záruku, že peníze vyplatí v případě, že půjčka nebude ze strany MMF řádně splacena. Není tedy pravda, že půjčka je „jen z devizových rezerv“ a nemá dopad na veřejné finance. Má přímý dopad na veřejné finance.

Na poskytnutí záruky vláda potřebuje souhlas parlamentu. Svobodní vyzývají poslance a senátory, aby odmítli vládní návrh zákona o poskytnutí záruky a tím zabránili poslání našich peněz na eurozónu.

Svobodní litují, že oproti předchozím vyjádřením premiéra Petra Nečase, vláda návrh schválila. Je nám lítopředchozí podpory, kterou jsme v této věci Petru Nečasovi vyjadřovali.

Svobodní odsuzují argumentaci vlády, že máme morální povinnost eurozóně pomoci, když čerpáme evropské fondy. Vzdejme se raději evropských dotací, než abychom poslouchali takovéto falešné argumenty.

Dotace z EU jsou draze vykoupeny neustálým zdražováním v důsledku evropských směrnic. Jen náklady na evropské směrnice o podpoře biopaliv a obnovitelných zdrojů elektřiny stojí naše občany na 60 miliard korun ročně.

Petr Mach
předseda
www.svobodni.cz
Reformy.cz chystají demonstraci. Zatím není určené datum schvalování, abyste byli včas informování přihlašte se k odběru našeho newslettru zde.

Kam dál:

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
24 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments