Švédský činitel říká, že migranti jsou neúspěšní kvůli předsudkům Švédů a jejich neochotě adaptovat se na migranty

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Důvodem, proč migranti, kteří přichází do Švédska, nejsou schopni se sami uživit, je ten, že Švédi vůči nim trpí předsudky. Přinejmenším to prohlašuje ředitel průmyslového a obchodního úřadu města Malmö Fadi Barakat.

Nedávná studie provedená švédským Podnikatelským fórem ukázala, že trvá v průměru 12-13 let po příchodu do země, než dosáhne alespoň 50% migrantů soběstačnosti, aby byli schopni si vydělat na základní obživu, jak už o tom Voice of Europe referoval. Kvůli tomu většina migrantů žije z vládního financování. Studie ukázala, že nejchudší jsou mezi nimi migranti z Afriky a Středního východu.

Fadi Barakat rozebral závěry této studie v ranním programu na švédském Radio P1, uvedla Fria Tider. Tvrdil, že tato nízká úspěšnost je důsledkem předsudků Švédů, které jsou „jak vědomé, tak i nevědomé,“ které způsobují, že migranty do práce nenajímají.

Barakat poukázal, že lidé s cize znějícími jmény a takoví, kteří nosí náboženské symboly, mají obvykle nejvíce potíží s hledáním práce. Rovněž poukázal, že migranti, kteří si změní jména na něco švédského, mají více štěstí.

Ale tím největším problémem, říká Barakat, je to, že Švédové nejdou dost daleko, aby se oni adaptovali na migranty. „Je důležité, abychom adaptovali my svůj přístup k těmto lidem, kteří sem přichází,“ řekl v interview. „Ta řešení, která vypracováváme, často nevyhovují potřebám jednotlivých lidí.“

Příklad, jaký poskytuje, je to, že by se migrantům, kteří přichází z Afriky a Středního východu, mělo vzdělání poskytovat v jejich rodném jazyce a ne švédsky.

Když se ho ptali, jak by ve Švédsku mohli práci získat somálští imigranti bez jakéhokoliv vzdělání, tak Barakat odpověděl, že „úroveň vzdělání není největším problémem, ale spíš to, jak k jejich odbornosti přistupujeme my a jak na ni pohlížíme.“

By Michael Lord 23 April 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/04/swedish-official-says-migrants-fail-because-swedes-are-prejudiced/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments