Švédsko zaznamenává přes 30 tisíc případů vedlejších účinků na covidové očkování

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, TECHNOLOGIE

S tím, jak Evropa protlačuje svůj vakcinační program, tak v severských zemích se hlásí vzepětí škodlivých vedlejších účinků. Počet těchto obětí v zemi překročil 30 tisíc, kdy většina takových reakcí se hlásí u pacientů, kteří dostali injekci AstraZeneca.

Švédská Agentura zdravotních výrobků minulý týden ohlásila, že tato skandinávská země má ohlášených 31 844 nepříznivých vedlejších účinků spojených s podáváním vakcín u nich.

Švédsko v současnosti nabízí 3 různé injekce proti COVID-19: Moderna, Pfizer a AstraZeneca, kdy ta poslední má nejširší dostupnost (přičemž jiné evropské státy, jako Německo, usilují o nabídku náhrad pro mladší pacienty, kteří mají větší sklony k nebezpečným cévním trombům, což jsou sice vzácné – ale ne nevídané – vedlejší účinky).

Počet podezřelých nežádoucích reakcí při dvou injekcích vypadá relativně malý v porovnání s 19 961 případy spojenými s AstraZeneca Vaxzevria, přičemž na AstraZeneca připadá jen 26% ze zhruba 2,7 milionů vakcín, které byly zatím ve Švédsku podány, představují ale zhruba 63% vedlejších účinků, praví se ve zprávě.

Činitelka Agentury zdravotních výrobků Ebba Hallberg řekla švédským médiím, že je neobvyklé dostávat tolik zpráv o vedlejších účincích. Dodala, že obětí je možná více kvůli pozornosti veřejnosti věnované novým vakcínám. Aby zmírnila stížnosti, že mnoho z těch vedlejších účinků je u nezletilých, tak řekla, že poskytovatelé zdravotní péče nejspíš hlásí jen ty „závažnější“ vedlejší účinky.

Jedno švédské médium uvedlo, že počet podaných žalob jen za pár měsíců překročil typický počet takových žalob za 4 roky, což zdůrazňuje obavy veřejnosti z vakcín na COVID.

V březnu bylo Švédsko jednou z několika zemí, které dočasně suspendovaly používání injekcí AstraZeneca v důsledku zpráv o abnormálních krevních sraženinách u příjemců. AstraZeneca i s Evropskou medicínskou agenturou ale trvaly na svém, že když to přezkoumaly, tak zjistily, že ty vakcíny jsou bezpečné.

BY TYLER DURDEN

TUESDAY, MAY 18, 2021 – 02:45 AM

Zdroj: https://www.zerohedge.com/covid-19/sweden-records-more-30k-cases-side-effects-tied-covid-jabs

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments