Švédsko usiluje do deseti let o zákaz prodeje nových benzinových a dieselových aut

Globální oteplování, NWO

Švédská vláda s podporou Centristické strany a Liberálů oznámila, že se budou snažit do deseti let dosáhnout zákazu prodeje nových aut na fosilní paliva.

Tento navržený zákaz svými komentáři pozitivně uvítaly Zelené skupiny a další pokrokoví, zatímco ti, co opravdu v automobilovém průmyslu pracují, jsou k těmto návrhům vysoce kritičtí, hlásí švédský vysílač Sveriges Radio.

Průmyslová organizace výrobců aut, náklaďáků a autobusů BIL Sweden prohlásila, že takový zákaz by se ukázal být pro výrobce vozidel neuvěřitelně nákladný a pro spotřebitele nejspíš zrovna tak.

Viceprezidentka BIL Sweden Jessica Alenius řekla, že si nemyslí, že by takový zákaz byl tou správnou cestou, jakou by se mělo postupovat, s tvrzením, že vláda by spíše měla nabídnout pobídky – jako nižší daně, parkovací poplatky a odpisy z daní pro ty, kdo používají elektrická auta.

Také generální ředitel švédského Institutu petrolejářství a biopaliv Johan Andersson k tomu byl kritický, když říkal, že švédští zákonodárci by se neměli příliš uchylovat od zákonodárství v jiných zemí, a dodal, že takový zákaz by postihl konkurenceschopnost švédského průmyslu.

„Musíme pro švédský průmysl a pro švédskou podnikatelskou komunitu vytvořit podmínky, aby byli konkurenceschopní na globálním trhu. Dělat věci, které jsou úplně mimo cestu, jakou náš svět postupuje, je škodlivé socio-ekonomické rozhodnutí,“ řekl.

Domovina náctileté aktivistky klimatického alarmismu Grety Thunberg Švédsko je proslulé tím, že je jednou z hlavních bašt ekologistického aktivismu.

Zvláště švédští Zelení v posledních letech vždy přicházeli s řadou kontroverzních politických návrhů včetně požadavků, aby Evropská unie přijímala tzv. „klimatické uprchlíky“.

Tento měsíc s podobným návrhem přišla Strana Zelených i v Německu, kde navrhovala udělování německých pasů všem „klimatickým uprchlíkům“ – což by do roku 2050 mohlo být podle některých odhadů celkem asi až 140 milionů lidí.

Celková německá populace včetně přítomných migrantů se odhaduje na zhruba 82 milionů.

FILIPPO MONTEFORTE/AFP via Getty Images

CHRIS TOMLINSON

22 Dec 2019

Konec formuláře

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/12/22/sweden-looks-to-ban-sale-of-new-petrol-and-diesel-cars-in-ten-years/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments