Švédsko souhlasí s Dánskem, že části Sýrie jsou teď dost bezpečné, aby mohly odmítat žadatele o azyl

Migrace, MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY

Švédové už nebudou automaticky udělovat azyl těm, kdo jsou z jedné ze sedmi syrských provincií, kde se situace zlepšuje.

Bezpečnost ve velkých částech Sýrie se zlepšila a to bude mít důsledky pro švédský imigrační systém. Takový je závěr Švédské migrační agentury ve zprávě o Sýrii z února 2021.

Švédská migrační agentura je švédským protějškem Dánské imigrační služby. Tento úřad udílí azyly a vyhodnocuje, zda jsou lidé způsobilí pro ochranu.

„Švédská migrační agentura zjevně obecné podmínky v určitých částech hodnotí přesně stejně jako ta dánská,“ řekla Jillands-Posten asociovaná profesorka vědy o EU a lidských právech z Aarhus University Louise Halleskov.

V Březnu dospěla dánská vláda k rozhodnutí, že Sýrie je pro syrské migranty bezpečná, aby se vrátili, a v důsledku toho už nebude Dánsko syrským uprchlíkům udílet azyl.

Nový postoj Švédska k syrským uprchlíkům přišel, protože několik dánských zpráv dospělo ke zhruba stejnému závěru. Dánské zprávy, které kromě jiného vytvořily základnu pro to, aby se Syřanům s dánským pracovním povolením tato povolení zrušila, byly tvrdě kritizovány.

Bylo to jediné Dánsko, kdo vyhodnotil, že bezpečnostní situace se zlepšila, tvrdilo několik politiků. Navíc se samotné zdroje obsažené v dánských zprávách od těchto závěrů tvrdě distancovaly.

Švédsko na rozdíl od Dánska Syřany, kteří obdrželi povolení k pobytu v zemi aktivně, nerepatriuje. Švédsko však už nebude dále těm, kdo jsou z jedné ze sedmi syrských provincií, kde byla situace vyhodnocena jako zlepšující se, azyly automaticky udělovat.

Náhledový obrázek: Děti u díry v plotě tábora al-Hol, který ubytoval asi 60 000 uprchlíků, včetně rodin a příznivců skupiny Islámský stát, z nichž mnozí jsou cizí státní příslušníci, syrská provincie Hasakeh, 1. května 2021. Kurdští činitelé říkají, že bezpečnost se v tomto rozlehlém táboře v severovýchodní Sýrii zlepšila, rostou však obavy z propuknutí epidemie koronaviru v tomto zařízení. (AP Photo/Baderkhan Ahmad)

May 18, 2021

editor:REMIX NEWS

author:JOHN CODY

Zdroj: https://rmx.news/article/article/sweden-agrees-with-denmark-on-syria-becoming-safer-will-no-longer-grant-asylum-to-certain-syrian-refugees

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel Molík
1 měsíc před

Už i ve Švédsku se projevuje postupné střízlivění z merkelovského imigračního opojení. Ovšem škůdcovský potenciál Merkelové je nadále mimořádně velký.