Švédsko s 10,2 miliony obyvatel nabízí azyl více než 10 milionům čínských ujgurských muslimů

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Švédská vláda otevře dveře pro perzekuované čínské ujgurské muslimy a umožní jim v této zemi žádat o azyl.

Rozhodnutí tento týden přijala švédská Migrační rada, aby ulehčila předpisy pro ujgurské muslimy žádající ve švédsku o azyl, o nichž tvrdí, že budou stejně jako všichni ostatní perzekuovaní muslimové, vítáni, hlásí švédský vysílač Radio Sveringes.

Zástupce právního šéfa Migrační rady Calr Bexelius rozšířil důvody pro tento krok sdělením: „To, čeho jsme svědky, jsou dalekosáhlé státní represe, kdy vidíme zatýkání a věznění lidí, aniž by proti nim byla skutečná trestní obvinění. Tam vás strčí do toho tzv. převýchovného tábora. A děje se to zcela svévolně.“

Takový krok by mohl mít pro Švédsko závažné důsledky, když je to podle odhadů z roku 2018 země s 10,2 miliony lidí, jelikož se odhaduje, že ujgurská populace v Číně představuje až 11 milionů lidí, jak uvádí čínské státní statistiky.

Čínská vláda během uplynulého roku vedla tvrdé razie proti ujgurským muslimům v západním regionu Xinjiang, o němž panuje přesvědčení, že v něm je v celé oblasti přes milion lidí zadržováno a posláno do „převýchovných táborů“.

V roce 2015 přijalo Švédsko jen zlomek milionu lidí, asi 163 000 žádostí o azyl, což je stálo asi 600 miliard švédských korun (1 446 miliard Kč), čili 14 násobek ročního rozpočtu na obranu.

Náklady na migranty z poslední doby některé místní správy dohnaly k tomu, že uvažují o zvýšení daní, aby mohly zaplatit sociální služby, a národní vládu, aby se poohlížela po zvýšení důchodového věku, aby tak ty nové náklady pokryla.

Náklady na bydlení, integraci a výuku švédštiny pro nové migranty, aspoň pro ty, co opravdu na výuku chodí, jsou rovněž kombinovány s daleko vyšší mírou nezaměstnanosti mezi migranty než mezi rodilými Švédy.

Kdyby byť i jen polovina populace v současnosti držená v čínských táborech, mohla odejít do Švédska, tak je značně nepravděpodobné, že by to tato země i jen v takovém rozsahu mohla sama zvládnout.

Carl Bexelium ze švédské Migrační rady však řekl, že si nemyslí, že by tento krok způsobil útěk více Číňanů do Švédska, kdy řekl: „Z Číny máme relativně málo žadatelů o azyl a my jsme přijali rozhodnutí tyto skupiny nevylučovat už od září, ovšem zatím nevidíme jejich nárůst.“

20 Mar 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/03/20/sweden-population-10-2-million-offers-asylum-china-10-million-uyhgur-muslims/

 

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments