Švédsko posílá doktory do Jižní Afriky, aby se tam vyškolili při léčení střelných zranění

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Švédský region Västra Götaland pošle od počátku roku 2021 své chirurgy do Jižní Afriky, aby se tam lépe naučili jak léčit poranění noži a od střelných zranění.

V tomto programu, v němž chirurgové na tři měsíce odcestují do Johannesburgu, kdy v této době by švédští chirurgové měli nasbírat více zkušeností se střelnými zraněními, neboť v tomto městě je ohromná frekvence násilné zločinnosti, hlásí vysílač Sveriges Radio.

Vedoucí lékař jednotky traumatické péče Sahlgrenska Ragnar Ang sám v jihoafrické nemocnici v minulosti pracoval a říká, že to chirurgům poskytne šanci během pár měsíců léčit spoustu pacientů s takovými zraněními, s jakými by se ve Švédsku normálně setkali alespoň za rok.

Podle neziskovky Gun Free South Africa je v této zemi průměrně denně střelnými zbraněmi zavražděno 23 lidí.

„Jsme pracovní silou, kterou mohou využít.  Máme pro ně bezplatně pár pomocných rukou,“ dodal. Program se má rozběhnout na jaře příštího roku.

Také Švédsko v posledních letech zažívá častou střelbu, kdy v posledních letech zůstává smrtonosná střelba na hodně vysoké úrovni.

Vůdce švédské strany Umírněných Ulf Kristersson loni v červenci tento jev komentoval tvrzením, že tamní míra ozbrojeného násilí „je na zemi, která není ve válce, extrémní.“

V těchto komentářích se odráží prohlášení švédského policejního specialisty Gunnara Appelgrena, který učinil podobné prohlášení o několik měsíců dříve.

Také Anders Thornberg ze švédské Bezpečnostní služby (Säpo) varoval, že Švédové by neměli čekat, že by problém ozbrojeného násilí někdy v blízké budoucnosti zmizel, kdy předpovídal, že současná úroveň bude pokračovat i v následujícím desetiletí.

Tento měsíc Thornberg v interview s finským vysílačem Yle řekl, že tyto násilnosti, které jsou převážně důsledkem činnosti zločinných gangů, zůstávají vysoké, i když vězení v této zemi jsou přeplněná.

„Vězení jsou ve Švédsku plná, zádržná centra jsou plná, instituce jsou plné, SiS, tj. polepšovny, jsou plné. Ale stejně máme stejné množství střílení, i když policie zabírá více zbraní a drog, než kdy dříve,“ řekl.

FREDRIK SANDBERG/AFP/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

28 Jan 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/01/28/swedish-region-sends-surgeons-to-south-africa-to-learn-bullet-wound-treatments/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments