Švédsko odmítá uvalit nová karanténní opatření s tvrzením, že lidé si už vytrpěli dost

Evropská Unie, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, POLITIKA

Švédské zdravotní úřady odmítly následovat zbytek Evropy uvalením nových koronavirových karanténních opatření na své obyvatelstvo s tvrzením, že ti postižení osamělostí a útrapami z izolace si už vytrpěli dost.

Ač ve Švédsku stejně jako v jiných zemích kontinentu narůstá infikovanost koronavirem, tak si vláda pevně stojí za odmítáním lockdownu svého obyvatelstva, když oproti hrozbě COVID-19 zvážili i nevyslovitelné útrapy a zdravotní dopady izolace.

„Staří říkají, že si vytrpěli už dost,“ píše Fraser Nelson.

„Strávili měsíce, kdy je nabádali, aby se vyhýbali veřejné dopravě, obchodním centrům a dalším součástem každodenního života. A výsledek? Osamělost. Útrapy. Je to horší než jen nepříjemné: to se rychle promítne do deprese, problémů s duševním zdravím a úmrtnosti.“

„Nemůžeme myslet jen na kontrolu infekce,“ řekla švédská ministryně zdravotnictví Lena Hallengren, „potřebujeme myslet i na veřejné zdraví.“

Je důležité to postřehnout: „Soustředíte-li se na Covid a přehlížíte jiné zdravotní stavy, tak ohrožujete životy.“

Hallengren v 21stránkové zprávě také odhalila, že to byl „úpadek duševního zdraví,“ který by se „nejspíš zhoršoval tím více, čím déle by ta doporučení zůstala v platnosti,“ co vedlo úřední činitele ke zrušení karanténních restrikcí, které se předtím vztahovaly na lidi nad 70.

Poté, co se Švédsko na začátku pandemie COVID-19 rozhodlo k přístupu „kolektivní imunity,“ bylo obecně odsuzováno, že nedodržuje tvrdé lockdowny uvalené téměř ve všech ostatních hlavních evropských zemích.

Avšak, jak uznal Newsweek, Švédská úmrtnost na COVID-19 je nižší než ve Španělsku, Británii a Itálii, tj. v zemích, které uvalily drakonické lockdowny.

Švédsko má také na rozdíl od zbytku kontinentu daleko lepší stav ekonomiky, aby se mohlo rychleji zotavit.

Hlavní epidemiolog země Anders Tengell rovněž kritizoval nošení obličejových masek jako „velice nebezpečné“, jelikož to poskytuje falešný pocit bezpečnosti, ale šíření koronaviru to účinně netlumí.

by Tyler Durden

Sun, 10/25/2020 – 07:00

Authored by Paul Joseph Watson via Summit News,

Zdroj: https://www.zerohedge.com/markets/sweden-refuses-impose-new-lockdown-measures-saying-people-have-suffered-enough

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments