Švédské školy ruší výuku dějepisu o časech před moderní pokrokovou dobou

Cenzura a informační manipulace, NWO

Už žádný Platón nebo Aristoteles. Žádný Řím, žádná výuka o časech Švédska jako velmoci, to už se v hodinách dějepisu ve vyšších třídách vyučovat nebude. Takový je nový krok švédské Školské rady, která chce, aby se švédští žáci místo vývoje lidské civilizace soustředili už jen na Hitlera, 2. Světovou válku a správný výklad následující postmoderní éry konce 20. století.

V posledních dnech se ve Švédsku debata soustřeďuje na následující krok sociálních demokratů zbavit Švédský lid historického vědomí. Školská rada kvůli nedostatku výukového času navrhuje, aby se radikálně změnil předmět dějepis. Samozřejmě, že k nově navrhovaným prvkům revidovaného plánu výuky společenských věd patří dostatečně rozsáhlá výuka o genderové problematice, klimatu a migraci a v rámci těchto vylepšení se má přetvořit i výuka dějepisu.

Ve vyšších třídách, tj. 7-9 třída, kde jsou 13-15 letí žáci, už nebude vůbec žádná výuka o historii starší než rok 1700. Jakákoliv výuka o kolébkách demokracie ve starém Řecku a Římě nebo o éře Švédska jako velmoci (1611-1718), kdy Švédsko vládlo Pobaltským zemím, bude z výuky dějepisu už vymazána.

Švédové se tím ztrapní

„To je děsivé zrůdné a absurdní,“ vybuchl profesor historie a spisovatel Dick Harrison, když byla tento týden s uvedeným pokrokovým návrhem seznámena veřejnost.

„Jako historik, který o tom něco ví, jsem nucen reagovat. I pouhé pomyšlení na to, že by chápání dávných dob nemělo mít pro současnost význam, je zrůdné a absurdní. Vše, co nás obklopuje, je odkazem antického Řecka,“ tvrdil a uvedl, že jestli tyto návrhy projdou, „tak se Švédové ztrapní před celým světem.“

„Promiňte mi, tohle je ale tak posr***ě zvrhlé, že se mi tomu ani nechce věřit. Samozřejmě, že doufám, že tyhle návrhy neprojdou,“ řekl rozzuřený profesor.

Více postmodernismu

Tyto plány na revizi výuky jsou důsledkem nedostatku času na dějepis ve švédských školách, tvrdí školská rada. Žáci se musí ve vyšších třídách více zaměřit na 19. století hlavně se zaměřením Holocaust, studenou válku a na ty ideje, které Švédsko zformovaly v poválečné éře na pokrokovou zemi. K tomu patří zvýšení vědomí o genderové problematice, migraci a rasismu. Samozřejmě, že se tak najde i dost času na správný výklad Západního zotročování a kolonialismu počínaje 18. stoletím dále.

Avšak těch 100 milionů mrtvých kvůli komunismu ve 20. století se jako důležité téma studijních plánů nezmiňuje. Ani pálení knih v Maově Číně za Kulturní revoluce.

By Katarina 29 September 2019

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2019/09/swedish-schools-to-erase-ancient-history-from-history-class/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments