Švédská zdravotní rada upřednostňuje při péči o virem napadené migranty před Švédy se zhoršeným zdravotním stavem a seniory

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Švédská Národní rada zdravotní a sociální péče vypracovala směrnice pro upřednostňování při péči o pacienty s čínským koronavirem, podle nichž mohou být starší švédští občané ponecháni, aby zemřeli, ve prospěch přednostní pomoci ilegálním migrantům.

Podle těchto nových směrnic mohou Švédští senioři a Švédové se zhoršeným zdravotním stavem dostat menší prioritu než mladí, zdraví ilegální migranti.

Dr. Thomas Lindén z Národní rady zdravotní a sociální péče řekl, že zdravotníci musí upřednostňovat podle zdravotních potřeb a ne na základě občanství, uvádí Nyheter Idag.

„Principy prioritizace uvádí, že bychom měli upřednostňovat na základě zdravotní potřeby a že všichni lidé mají stejnou hodnotu. To pro někoho, kdo pracuje v průmyslu zdravotní péče, znamená, že když před sebou máte lidi, tak byste neměli uvažovat o právním statutu, občanství atd., nýbrž že se to musí řídit zdravotní potřebou,“ řekl.

„Další otázkou je, co regiony dělají s lidmi, kteří nemusí mít povolení k pobytu, např. ti ‚bez papírů‘ aj. Je důležité, zvláště pro ně, aby se jim dostalo péče, ale také kvůli ochraně před šířením infekce. Jak pro tyto lidi, tak pro společnost jako celek, je důležité, aby se jim dostalo péče, a zastavilo se tak šíření infekce,“ dodal Lindén.

Předchozí zprávy tvrdily, že švédská vláda začala rozpracovávat plány na třídící systém pro případ nedostatku lůžek a jednotek intenzivní péče, budou-li přetíženy péčí o koronavirové pacienty.

Tato zpráva přišla poté, co bývalý lékařský odborník na prevenci infekcí Staffan Sylvan uvedl, že zdravotní systém země není na události větší nakažlivé infekce vůbec připravena.

„Naše nemocnice už mají těžké problémy s přijímáním kriticky nemocných pacientů a s péčí o ně. Proč se šíří ty dezinformace o naší připravenosti?“ řekl koncem minulého měsíce.

Řada švédských úřadů v minulosti už migranty před zranitelnými skupinami Švédů upřednostňovala včetně roku 2016, kdy se různé domovy invalidů a alzheimeristů vystěhovávaly z budov, aby se přetvořily na ubytovny pro žadatele o azyl.

JONATHAN NACKSTRAND/AFP/Getty

CHRIS TOMLINSON

29 Mar 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/03/29/sweden-health-board-prioritise-migrants-over-swedes-with-pre-existing-conditions-elderly-for-virus-care/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments