Švédská policie pořádá štvanici na Dány, kteří v No-Go zóně pálili Korán

MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, Terorismus

Švédská policie loví členy proti-islámské skupiny z Dánska, která údajně ve Stockholmském no-go předměstí Rinkeby spálila kopii Koránu.

Švédská policie ve čtvrtek řekla, že ve spojitosti s pálením kopie Koránu hledá modré vozidlo Škoda registrované v Dánsku, kdy říká, že vyšetřuje podněcování k rasové nenávisti, které proběhlo.

To podněcování se považuje za spojené s kontroverzním anti-islámským kampanistou a právníkem Rasmusem Paludanem, který na tento týden plánoval několik demonstrací napříč Stockholmem, hlásí noviny Afonbladet.

Tiskový mluvčí Stocholmské policie Towe Hägg s těmito novinami o nadcházející demonstraci mluvil slovy: „Nemají ani povolení ani odmítnutí, tato záležitost je pořád rozpracovaná.“

Video pálení Koránu byla ve čtvrtek vystaveno na YouTube a získalo přes 60 000 shlédnutí, kdy ukazovalo  muže zapalujícího v centrálním nákupním středisku Rinkeby islámskou svatou knihu. Muž na videu prohlásil: „Jsem ze Stram Kurs a jsme tady v Rinkeby.“

Stram Kurs (Tvrdá linie) je název anti-islámské skupiny vedené Paludanem a byla za řadou kontroverzních demonstrací v Dánsku, z nichž některé vedly k bouřím a násilí.

Členové Stram Kurs minulý víkend pálili Korán v multikulturním jihošvédském městě Malmö, což rovněž vedlo k bouřím rozzuřených muslimů a k útokům na místní policii. Zatčeno bylo nejméně 14 lidí včetně ženy šedesátnice.

Paludan dostal po bouřích v Malmö dvouletý zákaz vstupu do Švédska, říká se ale, že tento týden do Švédska přijede, jelikož tvrdí, že je švédským občanem.

V posledních několika letech se Rinkeby stalo notoricky neblaze proslulé bouřemi a zločinností, kdy policie v roce 2019 prohlásila, že zločinci v této oblasti se švédským zákonům vysmívají.

AP Photo /Christine Olsson

CHRIS TOMLINSON

12 Sep 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/09/12/swedish-police-hunt-danes-who-burned-quran-no-go-area/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments